Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie

, Danusia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bardzo lubię zwiedzać parki miniatur toteż będąc w pobliżu Inwałdu nie mogłam się oprzeć,by nie zajrzeć tam do Świata Marzeń. To prawdziwy raj dla dzieci i nie tylko, miejsce spełniania marzeń. Głównie dla tych,którzy chcieliby,a z różnych względów nie mogą,zwiedzić np. Petry, zobaczyć chińskiego muru,wieży Eiffela, świątyni Hagia Sophia i wielu innych znanych w całym świecie budowli. W parku jest ponad 50 takich miniatur,wśród nich można poczuć się jak Guliwer w Krainie Liliputów. Rzadko ma się przecież okazję patrzeć na plac św. Piotra w Rzymie i Bazylikę z góry. A tu wszystko to jest możliwe. Miniatury w większości wykonane są w skali 1:25 i są dość wiernym odwzorowaniem orginalnych budowli. Ciekawostką jest zielony labirynt,w którym można sie totalnie zagubić. Na szczęście tuż obok jest platforma,z której da się obserwować labirynt z góry. Obserwacja zmagań osób usiłujących znaleźć wyjście z labiryntu była dla mnie ciekawsza niż moje własne w nim błądzenie.Dodatkowo można skorzystać z różnego rodzaju rozrywki np.wielkiej huśtawki,karuzeli czy elektrycznych samochodzików. Jest też kino 5D, sklepiki z pamiątkami oraz strefa kulinarna. Tuż obok parku miniatur znajduje się Dinolandia-park dinozaurów oraz od 2012r. średniowieczna warownia. Warownia ta w momencie,gdy zwiedzaliśmy Park Rozrywki w Inwałdzie dopiero powstawała. Ogólnie miejsce godne polecenia,zwłaszcza na rodzinne wyprawy z dziećmi.

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Komentarze 17
2011-07-31
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
26 sierpień 2013 09:22

Fajna sprawa ten park

jeszcze nie byłem (w ogóle nigdy nie byłem w parku miniatur ;-) )

pozdrawiam

Danusia
24 sierpień 2013 15:38

[cytuj autor='Walkowicz Tadeusz']Witam Wszystkich...w moich stronach..do Zatora..chodziłem do szkoły..Wadowice, szkoła średnia..a potem.... [/cytuj]

No proszę... miło mi,że poznałam Twoje rejony. Są naprawdę piękne.

Tadeusz Walkowicz
24 sierpień 2013 15:03

Witam Wszystkich...w moich stronach..do Zatora..chodziłem do szkoły..Wadowice, szkoła średnia..a potem....

Danusia
23 sierpień 2013 21:38

Ja też kilkakrotnie próbowalam dziś i nie dało sie.

marian
23 sierpień 2013 21:12

Dzięki Elu.

Ela
23 sierpień 2013 21:02

Marianie ja tez nie mogłam trzy razy próbowłam.

 

marian
23 sierpień 2013 20:56

Nie mogę dzisiaj wysłać komentarz Romkowi.Myślę że są jakieś kłopoty techniczne .

Anna Piernikarczyk
23 sierpień 2013 20:00

To dobrze, że już jest ok

Tak, bylismy w Warowni 🙂 Trochę mieliśmy pecha bo nam smok nie wyszedł i kiedy zaczął mówić  to pani wyłączyła go, nie mieliśmy już sił czekać pełnej godziny na kolejny spektakl, ale ogólnie miejsce super!

mokunka
23 sierpień 2013 11:28

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']Chyba się serwer zdjęciowy zapchał, na chwilę poprawliśmy ale jako, że nie jesteśmy w domu, to nie mamy pewności, że wszystko będzie juz na pewno ok Danusiu, teraz my podążamy tymi samymi szlakami, bylismy kilka dni temu w Inwałdzie i Wadowicach, ale nie mogę tutaj relacji dodawać 🙂 [/cytuj]

   Aniu , jak byłaś w Inwaldzie to  może udało Wam sie, też  odwiedzić Warownie i Park Ruchomych Smoków ? Dla Waszych dziewczynek byłaby to świetna sprawa 🙂 w ub roku zaraz po otwarciu bylo tam mnóstwo rodzin z dziećmi.

A na Psz faktycznie sie wczoraj wszystko podwieszalo. Dziś juz oki 🙂

Roman Świątkowski
23 sierpień 2013 11:02

[cytuj autor='M Ela']I kolejne świetne miejsce na miłe spędzenie czasu. [/cytuj]

Zgadzam się z Elą , takie parki to fajna sprawa.

Danusia
23 sierpień 2013 08:28

Tak podejrzewałam Aniu.Dziękuję za wyjaśnienie. Fajnie,że jesteście znowu w drodze. Czekamy na Wasze relacje,jak już będzie to możliwe.

Ela
23 sierpień 2013 08:25

I kolejne świetne miejsce na miłe spędzenie czasu. Ja mam park miniatur w Kowarach, trzeba wybrać sie na nowo zobaczyć zmiany jakie w nim zaszły. Śliczne zdjęcia. Szkoda że tak daleko.

Anna Piernikarczyk
23 sierpień 2013 08:22

Chyba się serwer zdjęciowy zapchał, na chwilę poprawliśmy ale jako, że nie jesteśmy w domu, to nie mamy pewności, że wszystko będzie juz na pewno ok

Danusiu, teraz my podążamy tymi samymi szlakami, bylismy kilka dni temu w Inwałdzie i Wadowicach, ale nie mogę tutaj relacji dodawać 🙂

mokunka
22 sierpień 2013 21:16

[cytuj autor=' Danusia']No właśnie i ja nie widzę wszystkich fotek,nie wiem dlaczego? Pojawia się u mnie napis,że wstawiono 18 fotek,a widze tylko 4.Próbowąłam wstawic ponownie ,zmniejszona fotkę na próbe i także jest niewidoczna. Może na PSz są jakies problemy techniczne? [/cytuj]

 

 Faktycznie,  coś sie dzieje! U mnie byl przez chwilkę awatar wycieczki i znowu nie ma...

Danusia
22 sierpień 2013 21:01

No właśnie i ja nie widzę wszystkich fotek,nie wiem dlaczego? Pojawia się u mnie napis,że wstawiono 18 fotek,a widze tylko 4.Próbowąłam wstawic ponownie ,zmniejszona fotkę na próbe i także jest niewidoczna. Może na PSz są jakies problemy techniczne?

marian
22 sierpień 2013 20:57

Piękny opis.Miejsce bardzo słynne i ciekawe . Byłem w tym roku  pierwszy raz  ale jeszcze nie wstawiłem tej wycieczki . Chyba są trudności techniczne bo nie ma Twoich wszystkich zdjęć.

mokunka
22 sierpień 2013 20:20

 Pięknie opisane Danusiu 🙂 Park  Miniatur w Inwaldzie jest świetny. Uroku dodaje mu to, ze jest na łagodnym spadzie terenu. Wtedy wszystkie miniatury ma się dosłownie jak na dłoni.

Acha, w Twojej wycieczce niewidoczny jest awatar, podobnie jak w mojej , tej przed chwilą wstawionej. Fotki tez niektóre w zaniku. Jakieś problemy techniczne ...!?

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Park Miniatur Świat Marzeń

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024