Zamek w Iłży i Turniej Rycerski

, Catewa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Iłża położona jest w południowej części wojewodztwa mazowieckiego( ok. 30 km jadąc od Radomia lub 35 km od Ostrowca Świętokrzyskiego).

Bezprzecznie największą atrakcją miasta są ruiny zamku biskupiego oraz oorganizowany rokrocznie w maju turniej rycerski. W tym roku wypadał on 4-5 maja. My wyybraliśmy się do Iłży od strony Radomia w drugi dzień trwania tuurnieju. Początkowo po obejrzeniu ruin, które doczekały się w zeszłym roku pewnej konserwacji i wejściu na wieżę zamkową, najlepiej zachowaną część budowli, przykrytą charakterystycznym daszkiem- parasolem, ruszyliśmy na " zwiedzenie" straganów z rękodziełem, a przede wszystkim wioski średniowiecznej. Wśród atrakcji jakie prezentowała wioska należały pokazy wytwarzania papieru, wystawa średniowiecznych narzędzi dziewiarskich, ubiorów średniowiecznych, przypraw oraz możliwość wzięcia udziału w średniowiecznym "sparingu". Do głównych atrakcji turnieju należały pokazy sokolnicze, częściowo z udziałem publiczności. Podziwialiśmy rownież pokazy turnieju rycerskiego oraz stzrelania z łuku.

, Catewa
, Catewa

 

http://toczac-sie-przez-polske.blogspot.com/2013/07/w-klimacie-izeckim_21.html

, Catewa
, Catewa

 

, Catewa
Stołp, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
widok z wieży, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
, Catewa
wioska średniowieczna, Catewa
wyrób papieru, Catewa
Komentarze 3
2013-05-05
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
27 sierpień 2013 12:41

[cytuj autor=' Danusia']Bardzo ciekawa relacja. Turniej rycerski-fajna sprawa. [/cytuj]

 

Fajny zamek, turniej tez. Szkoda, że nie wiedziałam o nim a byłam tak blisko , za Ostrowcem, w Rezerwacie Krzemionki.... Moze kiedys tam dotre?

pozdrawiam🙂

Danusia
26 sierpień 2013 18:20

Bardzo ciekawa relacja. Turniej rycerski-fajna sprawa.

Danuta
26 sierpień 2013 18:11

Turnieje Rycerskie doskonale bawią i uczą, a impreza w której uczestniczyłaś jest na dodatek ładnie przez Ciebie pokazana. Ciekawe miejsce opisujesz Catevo, mało popularne na PSz okolice. Zdjęcia ładne, ciekawe ujęcia, nic, tylko podziwiać, czytać i oceniać. Ja daję piątaka. Pozdrawiam :-)

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Iłża

Iłża

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024