W Dolinie Charlotty

, Danusia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W słoneczną sierpniową niedzielę wybraliśmy się do oddalonej od Słupska o ok.10km Doliny Charlotty. W ciągu ostatnich kilku lat miejsce to zlokalizowane za wsią Gałęzinowo stało się swoistym centrum rozrywki i rekreacji oraz ulubionym miejscem spacerów słupszczan. Centrum to postało z inicjatywy prywatnej na terenach wokół dawnego młyna na rzece Słupi i nieustannie się rozbudowuje. Na terenie doliny znajduje się piękna,zbudowana metodą szachulcową restauracja "Gościniec Charlotta" oraz eksluzywny hotel i domek goścnny na wyspie-Rybaczówka. Na zagospodarowanych stawach jest możliwość łowienia ryb,pływania kajakiem lub rowerem wodnym,spacerowania wokól Jeziora Zamełowskiego. W lesie nad jeziorem zbudowano imponujący Park Linowy.Niedaleko wygospodarowano miejsce na Fokarium, w którym o określonych godzinach odbywają się pokazy karmienia i tresury fok.( wstęp płatny). W specjalnym pomieszczeniu można też obserwować foki pływające pod wodą. Obok jest Foczy Bar, padok i stajnie,można więc posilić się,a potem wykupić sobie przejażdżkę konną. Nieco dalej jest ekspozycja orginalnych jurt mongolskich( tym razem była zamknięta,więc fotek brak.) oraz ZOO z Ogrodem Bajek dla dzieci. Zoo dopiero powstaje,ale już na jego terenie można zobaczyć sporo okazów fauny z żubrami na czele. W Ogrodzie Bajek dzieci oprócz oglądania zwierzątek mogą słuchać znanych i lubianych bajek.np przy stanowisku nutrii są figurki Calineczki i Księcia Elfów i w tle słychać treść baśni o Calineczce. Jest też Gabinet Luster i szereg wyrzeźbionych w drewnie kolorowych,bajkowych figurek. Dalej znajdują się woliery z dzikim ptactwem np.sowy pójdźki,puchacze,kruki,sowy uszate,orły i inne drapieżniki. Przy okazji wspomnę,że funkcjonuje tu także rehabilitacja chorych ptaków drapieżnych. Cennymi okazami w Zoo są żubry,jest to jedyna taka ostoja żubra na Pomorzu Środkowym. Ciekawe są osiołki,a zwłaszcza bardzo rzadka rasa osła Baudet du Poitou oraz makaki,gibbony,pawie,papugi i inne. Na sztucznych wyspach mieszkają swobodnie lemury i ptactwo wodne. Oczywiście można je oglądać z daleka,z brzegu.Ale atrakcją jest możliwość wykupienia przejażdżki specjalnym promem,który cumuje przy brzegu wyspy i każdy może wejść na wyspę z bliska oglądając zwierzaki. Jedną z nawiekszych atrakcji Doliny Charlotty jest ogromny, otwarty amfiteatr,w którym od kilku lat odbywają się coraz głośniejsze nie tylko w Polsce ,ale także za granicą koncerty Legend Rocka. Koncertowały tu między innymi takie sławy jak Alice Cooper,Paul Young, Zucherro,Carlos Santana John Mayall,( w tym roku!),Uriah Heep,muzycy z formacji The Doors,Maggie Reilly,The Animals,Bonnie Tyler,Nazareth,Samantha Fox i wielu innych. Dolina Charlotty to świetne miejsce na rodzinną rozrywkę i wypoczynek. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Komentarze 6
2013-08-25
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Krzysztof Dorota
01 wrzesień 2013 21:19

Fajnie tam nie można się nudzić jest ciekawie 🙂))

marian
01 wrzesień 2013 20:22

Cudowne miejsce na odpoczynek.

Ela
01 wrzesień 2013 19:06

To miejsce to bajka w Ogrodzie Bajek. To jak zaklęta magia w ślicznym otoczeniu. Pięknie. Śliczne zdjęcia.

Danuta
01 wrzesień 2013 18:24

Ładne magiczne miejsce, ciekawie przedstawione. Piękne szachulcowe domki i jeziorka wśród zieleni ... hm ... bajka! Pozdrawiam :-)

Anna Piernikarczyk
01 wrzesień 2013 14:27

Bardzo fajne miejsce, cudny zakątek 🙂

Roman Świątkowski
01 wrzesień 2013 12:32

Danusiu cudne i urokliwe miejsce pokazałaś. Dolina Charlotty bardzo mi się spodobała, fajna sprawa, fajnie można spędzić czas, dla całej rodziny coś się znajdzie. A na domiar tego wszystkiego  cisza, spokój, las i woda.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Dolina Charlotty

Słupsk

Słupsk

Dolina Charlotty

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024