X Master Truck Show

, Danusia

Dojazd do Polskiej Nowej Wsi pod Opolem zajął nam trochę czasu,bo GPS wyprowadził nas na polną drogę ( hmm...opcja: szukaj najkrótszej trasy!) i to nas nieco zdezorientowało. Na szczęście pomógł nam ktoś miejscowy ,kto potwierdził,że wskazana przez GPS droga to tylko 2 km jazdy po stosunkowo twardym trakcie. Całe szczęście,że nie wycofaliśmy się z tej trasy,bo objazdem nadłożylibyśmy sporo drogi i czasu. Pomysł wyjazdu na zlot był autorstwa mojego męża,fana transportu i motoryzacji,ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów ciężarowych i autobusów. W tym roku zlot tuningowanych ciężarówek,ciągników siodłowych z naczepami,vanów i innych pojazdów,które zjechały się pod Opole praktycznie z różnch stron Europy trwał od 18 do 20 lipca,dlatego dostosowaliśmy nasz wakacyjny wyjazd do tego właśnie terminu.

Kiedy w końcu,w niekończącej się kolumnie samochodów,dotarliśmy do pola parkingowego,nasz samochód był już zakurzony po sam dach. dzień był upalny,kurz wzbijał się spod nóg, a pot zraszał czoło. Zaopatrzeni więc w słuszną rację wody mineralnej,po przebyciu obowiązkowej kontroli(!) weszliśmy wreszcie na teren zlotu. No i zaczęło się oglądanie,oglądanie i jeszcze raz oglądanie niesamowitej ilości wspaniałych pojazdów. Oczywiście największe wrażenie robiły na nas te najpiękniej malowane,praktycznie swoiste tematyczne dzieła sztuki. Na zakończenie zlotu wyłaniani są zwycięzcy w poszczególnych kategoriach,ale najważniejszą nagrodą jest nagroda publiczności. W tym roku 1 niekwestionowane miejsce zdobyła Czarna Perła,druga była Madonna,a trzecia Nika. Ja obstawiałam jeszcze Smoczycę, Piratów z Karaibów i Red Rose. Wierzcie mi, jest tam moc,trzeba tam być ,żeby to poczuć,bo zdjęcia absolutnie nie oddają fantastycznego wyglądu pojazdów i klimatu zlotu. Poza tym bardzo trudno było zrobić fotki samych pojazdów,ponieważ tłumy ludzi były tam przeogromne.

, Danusia
, Danusia

Zlotowi towarzyszyły rozmaite imprezy,prezentacje i pokazy motoryzacyjne. Mnie osobiście bardzo podobał się transformers oraz symulacja wypadku samochodowego. Obejrzeliśmy również drużynowe  zmagania  w przeciąganiu ciągnika siodłowego. Zawody te prowadził Piotr Zelt z programu "Na osi". Chociaż jestem raczej laikiem w temacie motoryzacji muszę przyznać, że dałam się ponieść temu klimatowi, a wspaniałe ciężarowki zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Niewykluczone,że jeszcze tam kiedyś wrócimy ,by zobaczyć imprezę w nocy,ponoć jest wrażenia są jeszcze lepsze. Impreza i zabawa jest naprawdę przednia. Polecam,choć po opuszczeniu parkingu utknęliśmy w długiej kolumnie wyjeżdżających samochodów, nasz samochód wyglądał jakby został wytarzany w piachu,a nogi były brudne jak u dzieci w piaskownicy:-) No,ale  w końcu raz nie zawsze! To też jest wliczone w taki wyjazd,a nawet ma swój pewien urok...każdy wiedział,że wracamy ze zlotu:-)

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Master Truck LAUFER, Danusia
JOKER, Danusia
DEATH RACE, Danusia
BIRDS ON WIRE, Danusia
DRAGON AGE, Danusia
SWEET 666, Danusia
RED ROSE, Danusia
FEAR OF THE DARK, Danusia
SMOCZYCA, Danusia
SMOCZYCA, Danusia
PIRACI Z KARAIBÓW, Danusia
PIRACI Z KARAIBÓW, Danusia
kabina PIRACI Z KARAIBÓW, Danusia
NOSTALGIA, Danusia
AUTA, Danusia
DZIKI ZACHÓD, Danusia
3 miejsce publiczności NIKA, Danusia
2 miejsce publiczności MADONNA, Danusia
kabina MADONNY, Danusia
1 miejsce publiczności CZARNA PERŁA, Danusia
CZARNA PERŁA, Danusia
Komentarze 6
2014-07-19
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
17 sierpień 2014 20:14

Bardzo fajna imprezka.

Jak widać Danusia w tym roku szaleje z wycieczkami związanymi o tematyce motoryzacyjnym, mie tak dawno zlot pojazdów wojskowych a teraz taka fajna impreza.

Anna Piernikarczyk
17 sierpień 2014 16:52

My juz ospę przeszliśmy na szczęście, zdrówka życzymy, zlot w Gdyni mi się marzy ale to chyba za daleko dla nas bo wtedy też tłumy muszą tam byź, może kiedyś 🙂...

Danusia
17 sierpień 2014 13:40

Czasem tak jest ,że coś,co jeststosunkowo blisko,odkrywają Ci z daleka:-) Ja też na PSz dowiedziałam się o paru mniej znanych mi miejscach na Pomorzu. A impreza pod Opolem zacna,dość nagłośniona,z fanpagem na facebooku. Dzieci też miały tam co robić,były postacie z Gwiezdnych Wojen ,karuzele,dmuchane zabawki i inne atrakcje. O kiermaszach z gadżetami nie wspomnę,było na co wydawać zbędne pieniążki;-)

A na zlocie żaglowców w Gdyni już kiedyś byliśmy,być może jeszcze kiedyś tam się wybierzemy, ale nie tym razem,bo wnusia ma ospę.

Ostatnio edytowany: 2014-08-17 13:45

Ostatnio edytowany: 2014-08-17 13:46

marian
16 sierpień 2014 17:57

Fajna impreza. Nigdy o niej nie słyszałem.

Anna Piernikarczyk
16 sierpień 2014 09:45

Ale super 🙂 To znad morze musicie nam pokazywać imprezę koło Opola 🙂 Nie znałam tego wcześniej 🙂 

Maciej A
16 sierpień 2014 07:28

Imprezka fajna,

tak jak piszesz, klimat takiej imprezy czuje się będąc tam osobiście, same zdjęcia, choćby piękne, to tylko cząstka całości

a pojazdy pięknie pomalowane i dumnie się prezentują, podziwiam ludzi którzy to robią

pozdrawiam

p.s. Teraz w Gdyni zaczął się zlot żaglowców, też piękna imprezka, może będziesz? Podobno ma być milion widzów, tłoczno będzie ale myślę że warto zobaczyć.

 

Zwiedzone atrakcje

Polska Nowa Wieś

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024