od reszla do ketrzyna

reszel, maciej w
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Wycieczka ta jest bardzo interesująca choćby nawet dlatego,że w jeden dzień można zobaczyć kilka wspaniałych miejsc:Reszel, Świętą Lipkę i Kętrzyn.
My zaczeliśmy naszą podróż z Ostródy, kierując się drogą na Dobre miasto. Trase urozmaicały nam piękne widoki na szelągi. Pierwszym przystankiem wycieczki był Reszel, gdzie zwiedziliśmy zamek gotycki biskupów warmińskich. Z baszty zamku można było podziwiać urocze miasteczko i okolice. Oczywiście był też czas na kupno pamiatek i wypicie kawy i nadszedł czas na wyruszenie w dalszą podróż - Święta Lipka. Tu podziwiać możnabyło sanktuarium, jedną z najpiekniejszych barokowych budowli w Polsce. Czas, który portrzebny był na zwiedzenie miasteczka to około dwóch godzin, w trakcie których możnabyło przejść się po uliczkach maista, wypełnionych straganami z pamiątkami.
Kolejnym miejscem, przykuwającym swoją uwagę był Kętrzyn, gdzie na dziedzincu zamku krzyżackiego możnabyło zajadać się miejscowymi smakołykami - naleśniki i pączki. Gorąco polecam!!!
Czas mijał bardzo szybko ale przyjemnie...
swieta lipka, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
od reszla do ketrzyna, maciej w
Komentarze 4
2008-11-13
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
15 lipiec 2011 23:00

W zamczysku w Reszlu warto odwiedzić lochy.Ja byłam zdziwiona "czarownicą" ,która w owym lochu była zamknięta.A w połmroku wyglądało to tak naturalnie i sugestywnie, że uuuu, dopiero przy uważnym przyjrzeniu sie okazało sie ,że to manekin kobiety w łachach i peruce.

Panorama całego miasteczka widoczna też z wieży kościelnej, na którą ja  z trudem wdrapałam się po skrzypiących drewnianych schodach.Gorzej było z zejściem, bo poprostu sie bałam patrzać w dół.

pozdrawiam🙂))

Ostatnio edytowany: 2011-07-15 23:00

Halina Brzoza
31 marzec 2009 15:23
W ubiegłym roku byłam w Reszlu i w Świętej Lipce. Nie byłam w Kętrzynie, natomiast niedaleko Świętej Lipki znajdują się pozostałości głównej kwatery Hitlera na front wschodni- Wilczy Szaniec w Gierłoży.
Ciekawe miejsce, tu miał zamach na Hitlera.
maciej w
14 listopad 2008 20:29
dzieki za zainteresowanie sie miom opisem awycieczke wspominam bardzo przyjemnie i mam nadzieje ze ktos skorzysta z mojej propozycji zwiedzenia tego rejonu i tez bedzie mile to wspominał🙂 pozdrawiam

14 listopad 2008 09:18
Konto użytkownika zostało usunięte
Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024