wędrowka na Kasprowy Wierch

wędrowka na Kasprowy Wierch, maciej w
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kasprowy Wierch to miejsce, do którego powracałem kilka razy... uwielbiam piesze wędrówki po górach... sprawia mi to ogromną przyjemność...
W ten wakacyjny dzień wybraliśmy się na Kasprowy Wierch. Wyruszając spacerkiem z pod naszej kwatery do Kuznic.Tym razem wybraliśmy zielony szlak, prowadzący przez Myślenickie Turnie, gdzie można chwilkę odpocząć i rozkoszować się pięknymi widokami, w tym między innymi na Giewont. Kolejnym naszym przystaniem był szczyt Kasprowego Wierchu, gdzie można zrobić sobie kolejne świetne zdjęcia.
Na drogę powrotną wybraliśmy szlak zółty, prowadzący przez Dolinę Gąsienicową, w której to znajduje się schronisko Murowaniec. Szlak ten sam w sobie jest piękny, ponieważ dostarcza wiele pozytywnych emocji i wspaniałych widoków, od których ciężko jest oderwać wzrok. Powracając z schroniska Murowaniec zdecydowaliśmy sie wybrać szlak niebieski, prowadzący przez przełęcz między Kopami i Boczań prosto do Kuznic. Można też wybrać szlak żółty, równie ciekawy, prowadzący przez Doline Jaworzynkę.
Tą wędrówkę po górach polecam wszystkim, gdyż wcale nie tżeba mieć świetnej kondycji żeby ją przebyć. Gwarantuje, że jest to świetna forma spędzania wolnego czasu - wakacji!!!

, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
, maciej w
Avatar użytkownika maciej w
maciej w
Komentarze 0
2008-11-23
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024