Chorzów Planetarium

, Angas
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na początek wizyta w Planetarium na seansie "Podróż Małego Księcia". 30-minutowy spektakl to skrotówo nakreślona historia małego księcia, odwiedzającego kolejne planety. Dzieciom może się podobać, dorosłym pozostawia pewien niedosyt.

Za to otoczenie planetarium rekompensuje wszystko. Mnóstwo zieleni, alejki, ławeczki, lilie wodne, kaczki i trasy rowerowe i spacerowe.

, Angas
, Angas

Ruszając spod schodów planetarium cały czas w dół po ok. 10 minutach docieramy do centrum Parku Śląskiego w okolice zbiornika wodnego przy Hali wystawowej Kapelusz. Tam atrakcji jest mnóstwo, dla małych i dla dużych, spora oferta gastronomiczna, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (to na następny raz), place zabaw, świetne ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów. Dziś dodatkowo koncerty z okazji Święta Piwa.

Dużo zakątków, miejsc gdzie można przysiąść i nacieszyć pięknem otaczającej przyrody. Spacerując co rusz napotyka się parkowe rzeźby, pozostałości dawnych budowli, zapomniane schodki prowadzące donikąd...

, Angas
, Angas

, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
, Angas
Komentarze 3
2015-08-29
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
30 sierpień 2015 19:26

Mimo że byłam niedaleko, ciągle i nadal nie udało mi się tam dotrzeć.

Lutodar
30 sierpień 2015 15:08

W planetarium byłem chyba ze trzydzieści lat temu. Teraz nie było jakoś okazji aby odwiedzić to miejsce, ale chyba nadrobię te zaległości.

Roman Świątkowski
30 sierpień 2015 06:48

Park w Chorzowie ma swój urok mimo wielu lat

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024