Mała pętla po Kotlinie Kłodzkiej

, thcjuliusz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Chciałbym opisać wycieczkę, która zajęła mi jeden calutki dzień. Zdecydowałem się napisać aby pokazać ile można zobaczyć ciekawych miejsc robiąc zaledwie około 70 km. Rozpocząłem zwiedzanie w Bystrzycy Kłodzkiej, która pięknie wygląda zarówno w dzień jak i w nocy. Niesamowite mury i ukształtowanie terenu, wąskie uliczki, przyjemny rynek i wokół rynku trzy baszty (jak dla mnie to takie polskie Włochy) do tego jedyne w Polsce muzeum filumenistyczne czyli muzeum zapałek , ognia i zapalniczek. Następnym przystankiem był oddalony kilka kilometrów Pałac w Żelaźnie, oprowadzał nas sam właściciel i tym zwiedzanie było przyjemniejsze, ponieważ właściciel podzielił się z nami kilkoma ciekawostkami, o których pewno nawet przewodnik nie wie. Z Żelazna udaliśmy się do Trzebieszowic gdzie znajduje się Zamek na Skale jest to bardzo ciekawy architektonicznie obiekt tu również mieliśmy szczęście i oprowadzała nas właścicielka zamku, która siłą rzeczy musi wiedzieć o tym miejscu najwięcej i bardzo dobrze udaję się to przekazać dalej. Następnym punktem obowiązkowym jest Jaskinia Radochowska jest to idealne miejsce aby poczuć się jak w filmie "Zejście", trzeba się schylać, kucać, pokonywać pseudo schody, a nawet przechodzić przez szczelinę czołgając się na plecach- każdy amator poczuje się jak grotołaz. Po tym mrocznym zwiedzaniu udaliśmy się do Lądka Zdrój odpocząć i dobrze zjeść gdzie jest bardzo przyjemny rynek i park zdrojowy (główną atrakcją jest sanatorium Wojciech). Następną miejscowością, którą odwiedziliśmy było Stronie Sląskie gdzie na pewno warto zobaczyć hutę szkła, a zaraz obok jest sztuczny zalew, który jest super pomysłem , ponieważ jest tam plaża, pomosty i to wszystko w otoczeniu gór, naprawdę robi wrażenie. Kolejnym miejscem, którego nie można pominąć jest Wapiennik w Morawie, należy on do prywatnych osób czyli do Pana Jacka, który jest pozytywnie zakręconym artystą, z niebanalną pasją opowiada o tym magicznym miejscu. Między innymi oprócz wapiennika do obejrzenia (z Jego oryginalnym komentarzem) jest japoński ogród i pracownia. W dalszej części udaliśmy się do Kletna czyli do Jaskini Niedźwiedziej oraz do kopalni Uranu, zarówno jednego jak i drugiego miejsca chyba nie trzeba opisywać a zwłaszcza Jaskini Niedźwiedziej bo to jest tak jakby być w Paryżu i wieży Eiffla nie widzieć. Na koniec pojechaliśmy na Czarną Górę gdzie wyspinaliśmy się na szczyt i oglądaliśmy zachód słońca z wieży widokowej. Koniec 🙂

thcjuliusz
Komentarze 8
2015-06-10
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Ela
Ela
03 maj 2016 13:07

Świetna wycieczka. Zrobiona w tamtym roku. Wszytkie miejsca zaliczone. Więc świetne wspomnienia.

Avatar użytkownika piotr
piotr
14 kwiecień 2016 18:06

Super,wszystko się zgadza to piękne miejsce ale pominiete muzeum ziemi w Klwtnie.

Avatar użytkownika Marcin_Henioo
Marcin_Henioo
14 kwiecień 2016 14:26

Częściowo znane mi rejony, bo 2 lata temu zwiedzane. Fajnie, tyle miejsc w jeden dzień - grunt, to dobrze zaplanować :-)

Avatar użytkownika Danuta
Danuta
01 kwiecień 2016 11:21

Interesujący opis i ciekawa trasa wyprawy.

Zdjęcia - na dodatek podpisane- bardzo wzbogaciłyby Twoją relację.

Spróbuj dodać chociaż kilka. Na pewno Ci się uda.

Pozdrawiam :-)

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
01 kwiecień 2016 10:00

No nie, atrakcje w dziale atrakcje i miejscowości w dziale krainy są zatwierdzane przeze mnie, ale wycieczki powinny się zapisywać tak jak je stworzysz, ja nic tam nie zatwierdzam. Tak się dzieje u mnie i u innych, więc nie wiem za bardzo o co chodzi. A czy dodawałeś miejscowości  atrakcje które są i nas w portalu?? Bo takie wychwytuje i się pokazują, a jak nie ma to trzeba samodzielnie je dodać w tym formularzu.

thcjuliusz
01 kwiecień 2016 08:24

Witam

nie wrzuciłem zdjęć, ponieważ nie robię ich prawie wcale i dlatego jest tak ubogo ale postaram się poprawić 😉

mam pytanie, ponieważ jak robię plan wycieczki i dodaje miejscowości i artakcje to wszystko idealnie widać natomiast jak otwieram już jako gotową wycieczkę nie przenosi tego ? czy to się gdzieś jeszcze akceptuje itd ?

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A
30 marzec 2016 13:36

Ja poprę Anię,

jeśli masz, to wrzuć więcej fotek

piękne miejsca, częściowo mi też znane

pozdrawiam

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
30 marzec 2016 09:53

Mało zdjęć, ale super miejsca, na zdjęciu Zalew w Starej Morawie, kąpalismy się tam 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Trzebieszowice

Radochów

Stara Morawa

Czarna Góra

Ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej

Ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej

Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej

Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej

Zamek na Skale

Jaskinia Radochowska

Ogród Japoński w Starej Morawie

Ogród Japoński w Starej Morawie

Wieża widokowa

Brama Wodna w Bystrzycy Kłodzkiej

Brama Wodna w Bystrzycy Kłodzkiej

Baszta Kłodzka w Bystrzycy Kłodzkiej

Baszta Kłodzka w Bystrzycy Kłodzkiej

Wapiennik

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024