Zamek w Conisbrough

Zamek w Conisbrough, Agnieszka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Conisbrough znajduje się w pobliżu miasta Doncaster, w południowym Yorksire, z łatwością można tu się dostać samochodem lub połączeniami komunikacji miejskiej (autobusy, pociągi).  W miejscowości znajdują się dwa warte obejrzenia i zwiedzenia zabytki architektoniczne. Są nimi zamek i kościł św. Piotra.

CONISBROUGHT CASTLE


Pierwszy z nich to Zamek Conisbrough, pochod zący z XII wieku, wybudowany najprawdopodobniej z polecenia Hamelin Plantagenet hrabiego Surrey, od 1347 roku stał się własnością Korony Angielskiej, a następnie przeszedł w posiadanie księcia Yorku. W XVI wieku zamek zaczął popadać w ruinę, w związku z tym nie służył podczas wojny domowej w latach 1642-1651 toczonej pomiędzy parlamentarzystami i rojalistami jako jedna z twierdz obronnych. W 1940 roku zamek został sprzedany przez ówczesnych właścicieli na rzecz władz miasteczka, a od 2008 roku cały teren zamku przekazano pod opiekę panstwowej organizacji English Heritage, która sprawuje piecze nad zabytkami w Wielkiej Brytanii.
Pozostałości zamku są zdominowane przez główną wieżę mieszkalną, zbudowaną na planie szcześciokąta, która została poddana renowacji w latach '90. Składa się ona z dwóch pięter i wieży widokowej. W każdym pomieszczeniu oraz na dziedzincu znajdują się tablice, które krótko opisują i pokazują historię oraz życie codzienne toczące sie na średniowiecznym zamku. Zaraz po wejściu do wieży, zajrzeć można do dawnej zbrojowni, co umożliwione jest przez dzurę w podłodze parteru. Na pierwszym piętrze znajduje się dawna sala biesiadna z olbrzymim kominkiem, a na drugim piętrze znajdowała się dawniej część sypialna, dalej podążając krętymi i stromymi schodami na góre dotrzeć można na taras widokowy, z którego podziwiać można okoliczny krajobraz.
Na terenie zamku organizowane są pokazy sredniowiecznych walk rycerzy, dlatego przed wybraniem się na wycieczkę w tą okolice warto zajrzeć na stronę internetową i sprawdzić, kiedy takie pokazy są organizowane, gdyż mogą one stanowić dodatkowa atrakcję takiej wycieczki, zwłaszcza dla najmłodszych pociech.

ST PETER'S CHURCH

Przekraczając próg tej antycznej i fascynującej świątyni można się cofnąć w czasie. Kościół jest najstarszym budynkiem zachowanym w południowym Yorkshire i jednym z 10 najstarszych kościołów w Anglii. najstarsza część kościoła datowana jest na 750 rok.Wchodząc do kościała, przekraczamy ganek pochodzący z XIV wieku. W kościele obejrzeć można witraże pochodzące z XII wieku oraz wiele innych elementów takich jak dawne groby.


sala gdzie dawniej ucztowano, Agnieszka
kominek w sali głównej wieży, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
witraż kościelny, Agnieszka
, Agnieszka
nawa główna kościoła, Agnieszka
wieża kościelna, Agnieszka
castle, Agnieszka
widok z wieży, Agnieszka
miejscowość conisbrough, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
, Agnieszka
Avatar użytkownika Agnieszka
Agnieszka
Komentarze 0
2010-09-21
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Conisbrough

Conisbrough

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024