Nad Niemnem - Kowno

, Artur

Kowno

Nie ukrywam, że do odwiedzenia miasta skłoniła mnie promocja Ecolinesa. W Kownie byłem kilka razy przejazdem, ale nigdy nie miałem chwili, ażeby bliżej mu się przyjrzeć. Postanowiłem więc to zmienić.

, Artur
, Artur

Kowno powitało mnie temperatura -10 (sic!). Postanowiłem więc zaczekać chwilę na dworcu i napić się rozgrzewającej kawy. Następnie udałem się w kierunku Starego Miasta. Dawna stolica Litwy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. W przeciwieństwie do aktualnego stołecznego miasta naszego sąsiada prezentuje się znakomicie. Najpierw postanowiłem odwiedzić odrestaurowany zamek, powstały jeszcze w XIV w. Nie jest może bardzo okazały, ale ma swój klimat - mi się spodobał. Z tego miejsca już tylko rzut beretem do innych staromiejskich atrakcji - obiektów sakralnych, ratusza, placu prezydenckiego czy też domu Perkuna. Wszystko podbudowane wspanialymi widokami Niemna oraz Wilii. Z przyjemnością udałem się także na najstarszy litewski funikularze, tj. kolejkę , którą można wjechać na wzgórze. Nie jest może imponujących rozmiarów, lecz tak jak pozostałe kowieńskie atrakcje - ma swój urok. Przypadkiem natknąłem się także na wzgórze przy ulicy Trockiej, nieopodal meczetu, z którego rozlega się wspaniały widok na panoramę Kowna. Jak dla mnie miasto to zdecydowanie przewyższa Wilno pod względem pozytywnych emocji.

Oczywiście to w grodzie willa natkniemy się na zdecydowanie większą liczbę polskich akcentów, ale pod względem rzeczonego klimatu to gród nad Niemnem będzie zdecydowanym zwycięzcą.

, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
, Artur
Komentarze 8
2018-04-19
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Jan Nowak
01 maj 2018 09:57

Byłoby ciekawiej gdybyś zdjęcia opisał. W Kownie nie byłem, tylko w Wilnie i Trokach. Może uda mi się jeszcze Kowno zobaczyć. Pozdrawiam.

 

fugazi
21 kwiecień 2018 00:41

http://specjalistka-ortodonta.pl/

[cytuj autor='Marcin_Henioo']Piękne to Kowno, a jest raptem tylko 7 godzin jazdy ode mnie. Zazdroszczę Ci że tak blisko masz. I prośba - wrzucaj więcej fotek z takich miejsc, bardzo fajne miejsca przecież zwiedzasz.[/cytuj]

 

Kowno to bardzo piękne miejsce. Niestety nie miałem okazji zwiedzić  w pełni ale słyszałem same super opinie! Na pewno któregoś dnia tam pojadę!

 

Edytowano: 2019-03-26 12:54:59

Artur
20 kwiecień 2018 22:35

Zdecydowanie miasto godne polecenia. Było trochę zimno, ale aura mi nie straszna 😉

allie
20 kwiecień 2018 20:44

Bardzo fajna relacja, zainteresowałeś mnie tym miejscem.

Sądząc po zdjęciach, zima chyba przymroziła 🙂

Maciej A
20 kwiecień 2018 08:44

Nie znane mi, ale ze zdjęć wygląda ciekawie. Wszędzie można znaleźć coś dla siebie

Marcin_Henioo
18 kwiecień 2018 22:15

Piękne to Kowno, a jest raptem tylko 7 godzin jazdy ode mnie. Zazdroszczę Ci że tak blisko masz. I prośba - wrzucaj więcej fotek z takich miejsc, bardzo fajne miejsca przecież zwiedzasz.

Anna Piernikarczyk
18 kwiecień 2018 10:48

Pięknie, nie znam w ogole tego miejsca, ale ze zdjęć wygląda bardzo dobrze 🙂

 

marian
17 kwiecień 2018 22:50

Piękne historyczne miasto.

Zwiedzone atrakcje

Zamek w Kownie

Funikular

Ratusz

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024