Morawski Kras

, marian
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jednodniowa wycieczka do Czech ,,Morawski Kras''  z biurem podróży Sudety w Karpaczu.Na terenie Morawskiego Krasu znajdują się liczne jaskinie,ale tylko cztery jaskinie są udostępnione do zwiedzania-Punkevni,Katerinska,Balcarka oraz Slupsko-Susuvske.My zwiedziliśmy dwie -jaskinie Katerinską oraz Punkevni.Autokarem dojechaliśmy do Skalnego Młyna i najpierw zwiedziliśmy jaskinie Katerinską.Nazwa tej jaskini powstała od ciekawej legendy o córce pasterza Katerinie,która ukryła się z owieczkami podczas burzy w tej jaskinie.Kiedy burza ustała zauważyła że jednej owiecki brakuje więc poszła w głąb jaskini na poszukiwanie jej.Niestety nie znalazła owiecki i sama zbłądziła i padła ze zmęczenia.Odnaleziono ją martwą i od tej pory jaskinie nazwano Katerinską.

Do jaskini Punkevni dojechaliśmy mini ciuchcią.Jest to jedna z najwięcej popularnych jaskin,dzięki temu że umożliwia zwiedzającym dostanie się na dno przepaści Macochy oraz wielką atrakcją jaką oferuje zwiedzającym to przejemny spływ łódeczkami po podziemnej rzeczce Punkvi.Kolejną atrakcją jest wjazd kolejką na Przepaśc Macochy o głębokaści 138 metrów.Na skraju przepaści umieszczone są dwa mostki widokowe.Górny mostek znajduje się w najwyższym punkcie przepaści a Dolny Mostek znajduje sie na 92 metry nad dolną cześcią i z niego bardzo ładnie widać dno Macochy. Obie jaskinie są bardzo atrakcyjne Niesamowite co natura potrafi zrobić.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
Komentarze 10
2018-05-02
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

paweł rosiński
10 lipiec 2018 13:30

Wyjazd wart zachodu, w pobliżu naszych granic nie ma chyba nic większego i ciekawszego!.

marian
27 maj 2018 23:13

[cytuj autor='allie']Kolejna świetna wycieczka; jaskinie to niesowmiwe obiekty do "zwiedzania". Od razu przypomniała mi się Dobszyńska Jaskinia Lodowa, w której byłam kilka lat temu - polecam wszystkim zainteresowanym tego typu obiektami.[/cytuj]

Nie byłem w tej jaskini ale dobrze wiedzieć,może kiedyś się skuszę.

 

allie
26 maj 2018 22:54

Kolejna świetna wycieczka; jaskinie to niesowmiwe obiekty do "zwiedzania". Od razu przypomniała mi się Dobszyńska Jaskinia Lodowa, w której byłam kilka lat temu - polecam wszystkim zainteresowanym tego typu obiektami.

Maciej A
21 maj 2018 11:21

Kolejna perełka do zobaczenia :-)

EmiZtg
17 maj 2018 16:33

Zawsze chciałam zobaczyć tę Przepaść Macochy, bardzo ciekawe miejsce 🙂. 

Roman Świątkowski
17 maj 2018 13:31

Fajne a rzekł bym bardzo ciekawe miejsce. Równiez je odwiedziłem i bardzo mi się podobało.

pozdrawiam

Marcin_Henioo
16 maj 2018 22:10

Niesamowite, piękne. Coś słyszałem kiedyś o tych jaskiniach, kiedyś się tam wybiorę z rodziną.

Villa33Sopot_pl
16 maj 2018 09:37

Witam Wszystkich Użytkowników na forum 🙂 Fatycznie robi to duże wrazanie, natomiast co i gdzie polecacie w kwestii samych noclegów, tak aby nie trzeba było dojeżdzać specjalnie z wycieczką?

Edytowano: 2018-05-16 09:37:24

Anna Piernikarczyk
16 maj 2018 08:37

Marianie, super, bardzo ciekawe miejsce odwiedziliście, byłam tam dawno temu, na wyjeździe ze studiów jeszcze. Chętnie bym się wybrała znów, lubię jaskinie, szczególnie takie piękne 🙂

Anja
16 maj 2018 07:53

Przepaść oglądana z góry robi wrażenie. Pamiętam jak byłam w Górach Stołowych to też tamtejsze biura oferowały te wycieczki. Ale wtedy poprzestałam na odwiedzeniu Jaskinii Niedzwiedziej, jeśli chodzi o tego typu atrakcje. Ale jak pokazałeś warto się wybrać.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024