Ziołowy Zakątek

, Joanna
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zaczęło się niewinnie od kupienia w sklepie osiedlowym ziołowej herbatki mało znanej firmy i wyszukania strony internetowej podanej na opakowaniu (ziolowyzakatek.pl). Potem trzeba było tylko poczekać do wiosny, bo wtedy ogrody botaniczne są bardziej atrakcyjne.

Pięknego niedzielnego dnia wyruszamy w drogę. Ziołowy Zakątek we wsi Koryciny jest niedaleko od… Właściwie na pierwszy rzut oka jest daleko od czegokolwiek – większych miast, głównych dróg, znanych kurortów, ale też od spalin, zgiełku i hałasu. Jest za to blisko przyrody, zieleni lasu, świeżego powietrza, kumkania żab i świergotu ptaków.

karczma z ekologicznym jedzonkiem, Joanna
karczma z ekologicznym jedzonkiem, Joanna

Na miejscu okazuje się, że wiele osób miało podobny pomysł na niedzielny wypoczynek. W Karczmie mamy problem ze znalezieniem wolnego stolika, a potem musimy trochę czekać na obiad, choć kelnerki uwijają się jak mogą. Ale na pyszne ekologiczne jedzonko na świeżym powietrzu warto poczekać. Zjadam m.in. zupę krem z dzikiej róży. Dzieci jak zwykle wybierają frytki, ale tu nawet frytki są bardziej naturalne.

Oglądamy tradycyjną podlaską zagrodę, a w niej różne zwierzęta m.in. kozy, owce, konie, króliki, indyki, kury, kaczki i gęsi. Dla dzieci wychowywanych w mieście jest to spora atrakcja. Przy okazji córka przekonuje się doświadczalnie, że nie można zaczepiać kury z kurczakami, bo dziobnie. Moje teoretyczne gadanie żeby tego nie robiła nie było skuteczne, a lekcja praktyczna to co innego.

ptactwo w zagrodzie ..., Joanna
ptactwo w zagrodzie ..., Joanna

Potem wchodzimy do Podlaskiego Ogrodu Ziołowego. Tu wstęp jest płatny i ludzi znacznie mniej. Rośliny zostały uporządkowane w kolekcjach systematycznych, środowiskowych i siedliskowych. Specyficzne dla tego ogrodu botanicznego są dziko rosnące rośliny użytkowe, w szczególności lecznicze i przyprawowe. Na terenie ogrodu znajduje się też punkt widokowy, kościół Matki Bożej Jagodnej, ogród biblijny i staw z pomostem. Dzieci wsiąkają na ciekawym drewnianym placu zabaw, ale przecież takiego fajnego domku na drzewie nie sposób ominąć.

Ziołowy Zakątek oferuje o wiele więcej atrakcji, tylko dzień jest za krótki (może dlatego oferuje też noclegi). Mogłabym tu zostać, gdyby nie to że nie mogę, bo trzeba na noc wrócić do domu i następnego dnia iść do pracy.

i w pobliżu karczmy , Joanna
ta kura dziobie, Joanna
góra bramy do Podlaskiego Ogrodu Ziołowego, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
punkt widokowy, Joanna
, Joanna
widoki na ogród z góry, Joanna
, Joanna
, Joanna
domek na drzewie, Joanna
zabudowania na placu zabaw, Joanna
rzeźby zielarzy, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
kościół Matki Bożej Jagodnej, Joanna
, Joanna
wnętrze kościoła, Joanna
polowanie na kijanki, Joanna
książę z bajki??, Joanna
pod przykrywką filiżanki jest... kosz na śmieci, Joanna
brama ogrodu botanicznego, Joanna
Komentarze 8
2018-05-27
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anka99
18 czerwiec 2018 09:59

Ja bardzo lubię obcowanie z naturą i sama staram się zrobić u siebie taki ziołowy zakątek. W ogrodzie pięknie rosnie mi bazylia, mięta i rozmaryn 🙂 

Joanna
14 czerwiec 2018 09:12

Dziękuję za wpisy. Anja, krem z dzikiej róży podawany z kleksem śmietany i posypany płatkami migdałów smakuje bardzo ciekawie. Mi ten smak odpowiadał, a zastanawiałam się jeszcze nad zupą z pokrzywy, ale to może następnym razem.

Anna Piernikarczyk
14 czerwiec 2018 08:43

Ślicznie i swojsko, się zachciało 🙂

Anja
14 czerwiec 2018 07:26

Hmm krem z dzikiej róży ciekawa jestem jak to smakuje...🙂

Maciej A
13 czerwiec 2018 22:10

niesamowite miejsce,w klimacie i harmoni siła, przypomniało mi się pewne miejsce w Kaiserslautern,

cieszy oko i można by tam odsapnąć od codziennej gonitwy

marian
13 czerwiec 2018 21:05

Miejsce bardzo przyjemne.Warto byłoby brać z Jana przykład i kąpać się w pokrzywie.

allie
13 czerwiec 2018 20:24

Świetna relacja, piękne miejsce - podobałoby mi się tam bardzo. I już sama nie wiem czy lepszy książę z bajki czy śmietnik-filiżanka 🙂

mirosław
13 czerwiec 2018 18:15

ładny ten zakątek,a obcowanie z naturą zawsze jest przyjemne.

Edytowano: 2018-06-13 18:16:04

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ziołowy zakątek w Korycinach

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024