Zwierzyniec-Roztoczański Park Narodowy

, marian
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zwierzyniec to niewielka miejscowość w województwie lubelskim,zwana często,,Sercem Roztocza''.Miasto położone jest nad Wieprzem,przy granicy Rotoczańskiego Parku Narodowego.Jest dobrym punktem wypadowym do zwiedzania roztocza i ulubionym miejscem do wypoczynku.Liczne ścieżki rowerowe,spacerowe,spływy kajakowe,stawy z pięknymi plażami, browarnia,każdy znajdzie coś dla siebie.Wizytówką miasta jest pięknie położony kościół,,na wyspie'' pw.św. Jana Nepomucena.Naszym głównym celem jest chociaż trochę poznać Roztoczański Park Narodowy.Wybieramy ścieżkę poznawczą na Bukową Góre.Bukowa Góra to ścisły rezerwat,gdzie prowadzi się bierną ochronę przyrody bez żadnej ingerencji człowieka.Mijamy kolejno,,Głaż Papieski'',Pomnik Pamięci Poległych Leśników oraz liczne tablice opisujące drzewostan.Pokonując liczne schody leśne dochodzimy na polane,gdzie znajduje się punkt widokowy na miejscowość Socha i pobliskie okolice roztocza.Wracamy tym samym szlakiem.Fajnie jest tak trochę się zrelaksować wśród natury.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
Komentarze 7
Tagi łatwa
2019-08-15
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

marian
02 wrzesień 2019 23:00

[cytuj autor='Joanna'] Mam piękne wspomnienia z Roztocza, które odżyły dzięki tym zdjęciom. Chciałabym kiedyś tam wrócić, bo już wiele liści bukowych opadło na Bukowej Górze odkąd tam byłam. [/cytuj]

Ja niedawno wróciłem a już mam pragnienie kiedyś  wrócić na Roztocze i powędrować szlakiem Szumów.Tyle jeszcze miejsc jest co nie udało mi się w tamtych stronach zobaczyć.

 

Joanna
02 wrzesień 2019 22:52

Mam piękne wspomnienia z Roztocza, które odżyły dzięki tym zdjęciom. Chciałabym kiedyś tam wrócić, bo już wiele liści bukowych opadło na Bukowej Górze odkąd tam byłam.

marian
02 wrzesień 2019 12:33

[cytuj autor='Anja'] Sympatyczna miejscowość. Bardziej leniwym albo poszukującym relaksu pomiędzy zwiedzaniem zamiast rezerwatu Bukowa Góra polecam plażę i wizytę w ostoi konika polskiego. [/cytuj]

Mam nadzieje że jeszcze kiedyś tam wróce i poznam bardziej roztocze.

 

Anja
02 wrzesień 2019 08:22

Sympatyczna miejscowość. Bardziej leniwym albo poszukującym relaksu pomiędzy zwiedzaniem zamiast rezerwatu Bukowa Góra polecam plażę i wizytę w ostoi konika polskiego.

toja1358
29 sierpień 2019 21:05

Super, sporo ostatnio zwiedzacie i same ciekawe okolice. Bardzo lubię takie przyrodnicze wędrówki połączone ze zwiedzaniem.

Maciej A
27 sierpień 2019 07:33

Wycieczka, dookoła piękna natura, coś i dla mnie

Marcin_Henioo
25 sierpień 2019 18:35

Super, ładnie :-) Byliśmy blisko, ale niestety, nie tym razem...

Edytowano: 2019-08-25 18:55:04

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024