Łagiewniki - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

, monika

W piękną lipcową sobotę wybrałam się do miejsca , które odwiedzał Karol Wojtyła jako dorosły człowiek do Łagiewnik .

Łagiewniki obecnie dzielnica Krakowa , ale to w niej jest cudownie piękne sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To miejsce ukochała św . siostra Faustyna.

, monika
, monika

Przyciąga wielu pielgrzymów. Pielgrzymi ci wypraszają łaski przed cudownym obliczem Jezusa Miłosiernego . Ja także jestem wśród tych pielgrzymów. Na początku przybywali do malutkiego kościoła klasztornego . Gdy zaczęło przybywać ich coraz więcej podjęto decyzję o budowie Bazyliki. Tak by mogła pomieścić większe rzesze pielgrzymów. W tym malutkim kościółku modliła się św. siostra Faustyna. To tutaj są jej relikwie. Przybywając do sanktuarium czuję ducha siostry Faustyny. Bo przecież dzięki niej rozsławiono Boże Miłosierdzie . Zrobił to papież Jan Paweł II . Ja za jego przykładem przyjechałam do tego unikatowego miejsca. Spacerując po terenie sanktuarium w zadumie kontenpluję słowa z dzienniczka siostry Faustyny. Chodzę wśród figur Jezusa Miłosiernego i jego matki. Odwiedzam znajdujący się przy sanktuarium cmentarz wojenny. Staję przed oknem pokoju , w którym mieszkała siostra Faustyna. Pod tym oknem jest tablica pamiątkowa. Tuż obok na ścianie jest tablica pamiątkowa o pobycie Jana Pawła II . W tym małym kościółku jest wiele wot dziennkczynych.

Wchodzę do Bazyliki Bożego Miłosierdzia , to ogromne wnętrze zachwyca swoją prostotą. Czuć w tym miejscu ducha św. Faustyny . Jest nawet jej pomnik przed którym palą się znicze. Wjeżdżam na sam szczyt wieży widokowej skąd rozchodzi się wspaniały widok na cały Kraków.

, monika
, monika

W kościele klasztornym nad relikwiami jest obraz Jezusa Miłosiernego . A po drugiej stronie obraz M. B. Ostrobramskiej.

Także tutaj stoi dumnie pomnik Jana Pawła II.

, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
Łagiewniki - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, monika
Komentarze 4
2011-01-28
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Łucja
13 maj 2011 12:58

Witaj Moniko !

Podobnie jak i Ty, uważam, że Sanktuarium w Łagiewnikach jest najwspanialszą perełką . To wspanialy pomnik ofiarowany nam wszystkim, przez  Papieża Jana Pawla II

Z ogromna przyjemnością wracam do Tego Miejsca.

Pozdrawiam Łucja 

Adam Prończuk
29 styczeń 2011 21:41
Dołączam się do opinii Arka.
Pozdrawiam
monika
29 styczeń 2011 08:25
Dziękuję , rzeczywiście Łagiewniki są taką moją perełką wśród sanktuariów.
Arkadiusz Musielak
28 styczeń 2011 20:40
Jak zawsze z wielkim zainteresowaniem czytałem Twój tekst i jak zawsze najwyższa ocena.
Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024