Popołudnie w Jastrzębiu Zdrój

, Ania
W to piękne popołudnie, w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc wybraliśmy się do Jastrzębia Zdrój. Tu słyszeliśmy o ładnym parku i Muzeum Dzwonków. Park zajmuje obszar 18 hektarów i uznany jest za zabytek klasy A. W parku znajduje się wiele ciekawych drzew z różnych stron świata. Spacerując alejkami dochodzimy do zabytkowego Domu Zdrojowego, który zbudowany w 1862r. w stylu szwajcarskim, wykorzystywany jest w celach kulturalno-rozrywkowych. Naprzeciw Domu Zdrojowego znajdują się Łazienki, obecnie filia Uniwersytetu Śląskiego. Tu też znajdziemy zegar kwiatowy, kamienną szachownicę oraz fontannę. Na centralnym placu umieszczona jest Muszla Koncertowa, natomiast niedaleko parku położony jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i klasztor Sióstr Boromeuszek.
Nieopodal placu znajduje się Kawiarenka Letnia, która kiedyś służyła jako Pijalnia Wód. obecnie można tam zjeść pyszne lody i usiąść na licznych ławeczkach. W parku znajdują się również rzeźbione pomniki z drewna, mostki nad strumyczkami i oczywiście wyczekiwany przez nasze dzieci plac zabaw. Niestety zmęczone spacerem i zabawą nasze maluchy nie miały już ochoty na zwiedzanie Muzeum Dzwonków ale myślę, że tam jeszcze zajrzymy.

, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Popołudnie w Jastrzębiu Zdrój, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Komentarze 6
2008-09-22
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ania
23 wrzesień 2008 23:33
Dziękuję bardzo za te informacje. Zdjęcia z Boryni ładne więc na pewno się tam wybierzemy. Informator też interesujący i na pewno z niego skorzystamy . Pozdrawiam 🙂

23 wrzesień 2008 10:11
Konto użytkownika zostało usunięte
Agnieszka
23 wrzesień 2008 09:23
Z tego co mi wiadomo to raczej nie, ale nie jestem pewna.

http://www.jastrzebie.pl/czytaj/6/?id=1741

Na tej stronie są udostępnione informatory o Jastrzębiu, więc jeśli ktoś ma odrobinę cierpliwosci (ponieważ czasem są problemy ze ściągnięciem) to polecam 🙂
Ania
22 wrzesień 2008 22:28
O Muzeum Dzwonków wiedziałam niestety nie udał nam się tego zwiedzić ale o byłej osadzie na którym miejscu obecnie stoi kościół nic nie wiedziałam. A co do pałacu w Boryni to mam pytanie czy można go zwiedzać?
Agnieszka
22 wrzesień 2008 19:55
Moje rodzinne miasto. W Jastrzębiu znajduje się również jedno z największych w Europie muzeów dzwonków i przedmiotów służącyh do dzwonienia ;-)

22 wrzesień 2008 17:34
Konto użytkownika zostało usunięte

Zwiedzone atrakcje

Jastrzębie Zdrój

Park Zdrojowy w Jastrzębiu Zdrój

Park Zdrojowy w Jastrzębiu Zdrój

Muzeum Dzwonków w Jastrzębiu Zdrój

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024