Pszów i Marklowice

, Ania
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Pogoda sprzyja więc ruszamy w teren. Tym razem do Pszowa. Znajduje się tu przepiękna Bazylika Narodzenia Najświętrzej Maryji Panny oraz Kalwaria Pszowska.Kościół parafialny został wybudowany w latach !743 do 1747r i reprezentuje przepiękny styl barokowy. W środku wspaniałe boczne ołtarze i cudowny główny ołtarz z obrazem Matki Boskiej Pszowskiej lub często nazywanej Matki Boskiej Uśmiechniętej. Obraz ten jest kopią obrazu Jasnogórskiej Pani. Póżniej wybraliśmy się na kalwarię pszowską, która znajduje się około 3 km. od centrum Pszowa. W to słoneczne popołudnie miło było spacerować dróżkami po pagórkowatym terenie wśród kolorowych jesiennych drzew.Kalwaria obejmuje rozległy teren, na którym rozlowkowanych jest wśród wysokich drzew czternaście murowanych kapliczek przedstawiających Drogę Krzyżową Pana Jezusa,
Kolejnym punktem naszej wycieczki były Marklowice  a dokładniej obiecany naszym maluchom plac zabaw.Tu naprawdę dzieciaki mogą się fantastynie pobawić. Jest pomysłowo przygotowane to miejsce nie tylko do zabawy dla najmłodszych ae i dorośli tu mogą odpocząć przy szmie tryskającychlicznych fonntan. Usiąć na ławeczce czy w małej restauracyjce.Na przeciwko tego  miesce na nieco wzniesionym pagórku znajduje się Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Stanisława.Z zewnątrz kościółek pięnie się prezentuje, ta wieża z zegarem czy płąskorzeżba nad wejściem.niestety do środka nie udało nam się wejść, ale odkryliśmy ciekawe tabliće na boku kościoła.  Jedna przedstawiała nazwiska ludzi poległych  z pszowa i okolic a druga to tablica upamoetniająrozbicie się amerykańskich lotników.Obok kościoła znajduje się mogiła powstańców śląskich. Po dokładym obejściu kościoła iczas wracać do domu bo pomimo pięknego dnia niestety robi się coraz zimniej.
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
, Ania
Pszów i Marklowice, Ania
, Ania
Zaurolandia - Park Dinozaurów w Rogowie
Avatar użytkownika Ania
Ania
Komentarze 2
2008-10-11
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Ania
Ania
14 październik 2008 22:46
Masz rację Moniko jest pięknie. Żeby tylko mieliśmy więcej czasu tyle chcielibyśmy tu zwiedzić ale powoli poznajemy uroki naszego Śląska. Ja również pozdrawiam :-)

12 październik 2008 13:55
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Pszów

Marklowice

Marklowice

Bazylika Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny

Plac Zabaw

Kościół pod wezaniem Św. Stanisława

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024