Tyskie Browarium

, marian
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tyskie Browarium Książęce jest największym i najdłużej działającym browarem w Europie.Zwiedzanie jeszcze wciąż czynnego zakładu obywa się z przewodnikiem,który oprowadził nas po całym obiekcie i zdradził nam tajniki piwowarstwa.Przy browarze powstało Muzeum Piwowarstwa,,Tyskie Browarium'' .W muzeum możemy zobaczyć ogromną kolekcję piwnych eksponatów-butelki,beczki,kapsle oraz wiele innych aksoserów piwowarskich.Mile nas przywitał przemawiający z portretu twórca potęgi tyskich browarów Książe Jan Henryk XI Hochberg von Pless.Potem zobaczyliśmy film w 3D o historii browaru i jego właścicielach.Na koniec udaliśmy sie na miłą degustacje niepasteryzowanego piwa.

, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
, marian
Komentarze 9
2016-11-10
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Lechna
13 grudzień 2016 11:27

Marianie  wycieczka z goryczką w tle - mniam, mniam

Tadeusz Walkowicz
06 grudzień 2016 10:49

W tym roku będąc w Zamościu byliśmy w tutejszym browarze. Nie jest tak stary jak Tych czy Żywciec, ale polecam.

Ostatnio edytowany: 2016-12-06 10:49

mokunka
30 listopad 2016 13:31

Tyskie Browarium odwiedziłam chyba z 8 czy 10  late temu , praktycznie jak tylko dowiedziałam się o jego otwarciu. Istniejące obok Browarium Muzeum miasta było wtedy jeszcze w trakcie organizacji... Fajnie, ze tam dotarleś Marianie 🙂

   Jeśl miałabym ocenoiać natomiast które z Muzeuw związanych z piwowarstwem jest bardziej interesujące to w Tychach czy to w Żywcu, to było by mi niezmiernie trudno. Każde z nich to całkowicie inna koncepcja trystyczno- wystawiennicza. Obydwa intertesujące, a że całkowicie   innne zarazem to w sumie dobrze, wszak róznorodnosć jest wskazana, aby zwiedzanie nie bylo nudne !

pozdrawiam 🙂

Marcin_Henioo
29 listopad 2016 21:34

Chętnie bym zwiedził takie miejsce, jak Muzeum tego typu i wpadłbym do tych Tych. Niedawno tamtędy przejeżdzałem jadąc służbowo na Słowację, ale niestety z wiadomych przyczyn nie dane mi było zwiedzenie tego miejsca.

Tak przy okazji, przejeżdzałem też przez Pszczynę, z którą też ma związek książe Jan Henryk Hochberg książę von Pless, ponieważ jego żona, słynnna "TA" Daisy, mieszkała tam, a ma ona też związek z zamkiem Książ, który w tym roku zwiedziliśmy.

I tak historia zatoczyła koło...

Joanna
20 listopad 2016 12:48

Ciekawa wycieczka. Jeszcze nie mieliśmy okazji zwiedzać browaru.

Roman Świątkowski
20 listopad 2016 08:12

Fajna wycieczka.

Plecam zwiedzanie innych browarów.

pozrawiam

marian
18 listopad 2016 15:28

[cytuj autor=' Danusia']Ale fajne miejsce,mój mąż byłby zachwycony. Do tej pory zwiedzaliśmy jedynie browar w Żywcu,może kiedyś wybierzemy się do Tych?:-) [/cytuj]

Byłem również w browarze w Żywcu .Bardziej nam się podobało muzeum w Żywcu ale warto zwiedzić również  te w Tychach. Każde ma swój klimat.Degustacja mi lepiej pasowała w Tychach bo nie byłem kierowcą i mogłem szkosztować piwo a w Żywcu musiałem się pocieszyć soczkiem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio edytowany: 2016-11-18 15:29

Danusia
18 listopad 2016 11:59

Ale fajne miejsce,mój mąż byłby zachwycony. Do tej pory zwiedzaliśmy jedynie browar w Żywcu,może kiedyś wybierzemy się do Tych?:-)

Anna Piernikarczyk
18 listopad 2016 11:30

Super wycieczka, my tez mamy w planach się tam wybrac 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024