Dinozatorland w Zatorze i Park Miniatur w Inwałdzie

, mokunka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Z Sosnowca w piekny, słoneczny dzień okolo 70 km do Zatora (jednak drogi nie najlepszej jakości, korek przed mostem w Oświęcimu-to prawie normalka).

Za to - w Zatorze jest super , Park DINOZATRLAND jest świetnie zorganizowany. Wędrówki z przewodnikiem lub bez (wedle uznania) wśród ogromych ale i mniejszych prehistorycznych jaszczurów, wydajacych dźwięki, ba nawet niektórych plujących i...sikających (oczywiście czysta wodą) robi wrażenie ; bez względu na grupę wiekową zwiedzających🙂

Zator ta i 5 kolejnych fot, mokunka
Zator ta i 5 kolejnych fot, mokunka

    Nie będe  wypisywała cen biletów oraz godzin otwarcia, każdy sprawdzi sobie to co go zinteresuje.

Jest tam bowiem i Muzeum Hisorii Ziemi. Bardzo ciekawie zaaranżowane (w cenie biletu). Dosłownie to wędrówka przez ery w dziejach ziemi.

, mokunka
, mokunka

Doskonała jest tez piaskownica dydaktyczna; w której -przy odbrobinie dobrych chęci i ciekawosci- można odkopac ...szkielet dinozaura. I coż z tego , ze z plastiku ?! Dzieciaki, bez żadnych (zbędnych narzędzi) odkopuja owo "prehistoryczne" znalezisko. Zabawa jest doskonał !.

Kolejka, która można pojeździć (w cenie biletu), dinobus oraz świetna zjeżdzalnia, to dopełnia całości.  Myślę,że każdy znajdzie tam coś dla siebie!

, mokunka
, mokunka
, mokunka

http://www.dinozatorland.pl/pl,strona-glowna.html

Drugi etap wycieczki , to oddalony od Zatora o okolo 10 km Inwałd i rozpościerający sie na dużej przestrzeni Park Miniatur. Zobaczyc tam można miniatury najbardziej znanych światowych budowli ale są też te nasze krajowe, nie mniej znane ciekawostki architektoniczne - rzecz jasna w miniaturze. Dodatkowo dla chetnych tzw "zielony labirynt" oraz karuzela w cenie biletu. Doskonały pomysł wycieczki na rodzinny wekkend (koniecznie pogodny) bo nie sposób w deszczu zwiedzać🙂))

Dinobus w Zatorlandzie, mokunka
Dinobus w Zatorlandzie, mokunka

http://www.parkminiatur.com/

Inwałd ta i 2 kolejne foty, mokunka
, mokunka
, mokunka
Komentarze 5
2011-07-01
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Paweł Gąsiorek
13 sierpień 2011 08:12

Długi weekend dla mnie jest trochę za krótki,w sobotę praca ,w niedzielę wybieram się na Turbacz w Gorcach,a w poniedziałek obiecałem córe wypad nad wodę,więc niestety nie tym razem.

 

mokunka
12 sierpień 2011 21:47

Paweł,  to musisz się koniecznie wybrać akurat rozpoczyna sie dlugi  wekkend , wiec jest okazja 🙂)) odwiedzioć Dinozatorland!

Ostatnio edytowany: 2011-08-12 21:48

mokunka
09 sierpień 2011 21:15

Ale w Dinolandii w Inwałdzie dinozaury nie sa ruchome, nie wydaja odgłosów  a w Dinozatorlandzie w Zatorze jak najbardziej.I w Zatorze w cenie biletu jest równiez Muzeum Ziemii.🙂))

Fakt, ze obydwa miejsca ciekawe!

Anna Piernikarczyk
09 sierpień 2011 20:42

Nic straconego, zawsze można nadrobić 🙂

A teraz nie trzeba jechać do zatorlandu, bo w Inwałdzie jest i Park Miniatur i Dinolandia, nawet w Dinolandii akurat jest promocyjna cena biletów - 9,99 od osoby. Warto skorzystać. My chyba w najbliższą sobotę się wybierzemy. Niestety nie wiem do kiedy ta promocja bo na stronie jest napisane do odwołania.

Paweł Gąsiorek
09 sierpień 2011 15:31

Aż wstyd się przyznać,że mieszkając tak niedaleko jeszcze tam nie byłem.

 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Z Sosnowca -Zator i Inwałd

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024