Siedlęcin -Perła Zachodu i wieża rycerska

, mokunka

Siedlęcin w Karkonoszach warto odwiedzić z dwóch powodów. Pierwszy to ciekawa wieża rycerska  z XIV wieku i w relatywnie niezłym stanie zachowała się do naszych czasów. Godne uwagi są freski o Lancelocie, obecnie odnowione.Sama konstrukcja wieży tez interesująca, z ogromnych kamiennych bloków i kilku kondygnacji.Tuż przy wejściu do wieży rośnie ogromne drzewo ponad 400-letnie (tak wynikało ze słów przewodniczki) i mimo iż mocno narusza ono konstrukcję schodów prowadzących do wieży, nie może zostac wycięte gdyz jest ono pomnikiem przyrody. Ciekawostką jest, że wieżę rycerska w Siedlęcinie ma pod swą pieczą fundacja, która zajmuje się Zamkiem Chudów.

http://www.zamekchudow.pl/45-muzeum_wiezy_ksiazecej_w_siedlecinie.htmlhttp:

, mokunka
, mokunka

Druga ciekawostka Siedlęcina arcyciekawe architektonicznie drewniane schronisko zwane Perłą Zachodu, zbudowane nad 320 metrowym skalnym urwiskiem. Wznosi się ona nad Jeziorem Modrym , utworzonym przez minizaporę. Budowla choć nie wyglada majstatycznie budzi respekt! Można przespacerować sie kładką zawieszona nad jeziorem , na przeciwległy brzeg. Wtedy można podziwaiać to w całej krasie, a widok to zapirąjacy dech! Pewnie moje fotki nie oddają tego w pełni gdyż byłam tam po solidnej ulewie , nadal mrzył deszcz i nie odważyłam się tym razem powędrować drewniana kładką zawieszona wysko nad lustrem wody, (a kładka , o której mowa jest w nienajlepszym stanie technicznym). Bylam tam przed kilku laty , przy pięknej słonecznej pogodzie - wędrówka kładką i spojrzenie na Prełę Zachodu z drugiego brzegu , to jest naprawdę wspaniały widok!

http://www.perlazachodu.eu/galeria/galeria_obecnie/

, mokunka
, mokunka

Jeśli ktoś z was będzie w okolicach Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby warto tam się wybrać.

 

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Komentarze 6
2011-08-07
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
06 październik 2011 08:35

Dorka i Krzycho, jeśli chodzi o Jurę to rzeczywiście mogę powiedziec, że ja znam. Zjezdziłam wzdłuz i wszerz (zamik, skałki, jaskinie, tudziez inne ciekawostki), często tam bywamy .Jesli coś będe mogła podpowiedzieć/pomóc to polecam sie! pozdrawiam🙂))

Krzysztof Dorota
05 październik 2011 22:42

ha ha chciałoby sie ale takiej mocy nie mamy to są prywatne sprawy weselników ale widoki były super a tak a propo warto miec kogoś znajomego w jurze bo jesteśmy fanami zamków a tu akurat mamy braki ? pozdrawiamy

mokunka
05 październik 2011 19:49

Jako widzowie...trzeba było sie "załapać" na weselisko w wieży. Wy jako zagorzali turyści odwiedzający wiele zamków powinniście mieć jakies "specjalne prawa" w tej wieży rycerskiej 🙂))

Krzysztof Dorota
05 październik 2011 16:54

super miejsce byliśmy tu w czerwcu a smaczku dodało temu miejscu uroczystość weselna w wieży rycerskiej której byliśmy swiadkami niestety tylko jako widzowie 🙂

mokunka
09 sierpień 2011 21:17

Masz racje Paweł, most wiszacy wysoko nad tafla wody ....widok  rzeczywiście niezapomniany 🙂))

Paweł Gąsiorek
09 sierpień 2011 15:29

Galeria cudo. Na mnie największe wrażenie robi most!

Zwiedzone atrakcje

Siędlęcin

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024