Muzeum Narciarstwa i spacerek po centrum Wisły

, mokunka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jeden dzień naszego pobytu w Beskidach , to spacerek po centrum Wisły oraz odwiedziny w Muzeum Narciarstwa. Jeśli, ktoś nie wiedział, że takowe w Wiśle jest –to znajduje się ono tuz za DW Ziemowit niedaleko dworca PKP. Warto tam dotrzeć bo oprócz pamiątek związanych z narciarstwem (najstarsze mają ponad 100lat) , na dworze przed ową „narciarnią” jest fajny skansen maszyn i narzędzi. Nie tak dawno używanych w beskidzkich wiejskich gospodarstwach. Teraz większość z eksponatów mini-skansenu ledwie wystawała spod śniegu. Wstęp gratis!

Ponieważ dzień był wyjątkowo zimy i wietrzny, przeszliśmy przez centrum a wróciliśmy Parkiem Zdrojowym. Na zamarzniętej Wiśle udało nam się sfotografować stojącą samotnie na lodzie czaplę. Stała nieruchomo zmarznięta, a równie zmarznięci turyści zatrzymywali się aby jej przyjrzeć.

, mokunka
, mokunka

Zimno pewnie nie było tego dnia tylko wiślańskiemu misiowi z parku😉 Stał na swym okrągłym kamiennym cokole, niezmiennie od wielu lat, w tym samym miejscu! Pewnie cieplo miał tez Adam Małysz ( ten zrobiony z białej czekolady), który od paru lat stoi w szklanej gablocie, w Domu Zdrojowym.

Obłociłam nawet syrenkę , stojąca przed nowo wybudowaną halą sportową, zasypany śniegiem amfiteatr, sanie jadące prawie środkiem deptaka, czy dzieciaki na wielkiej zlodowaciałeś pryzmie śniegu, tuz przy Domu Zdrojowym. Jest tez fota Muzeum Regionalnego, znajdujacego się w samym centrym. I kilka fot z Hotelu Gołębiewski, który góruje na wysokim stoku nad parkowymi alejkami, nad brzegiem Wisły.

, mokunka
, mokunka

Ponieważ było naprawdę bardzo , bardzo zimno , wstąpiliśmy do kafejki ”U Janeczki”, która jest w Wiśle już od ponad 40 lat. I fakt lody ponoć są tam najsmaczniejsze w okolicy ale….nie spróbowaliśmy, dość nam było śniegu i lodu na dworze 🙂 . Kawa wystarczyła i nieco nas ogrzała.

, mokunka
Narciarnia Wisła, mokunka
, mokunka
Muzeum Narciarstwa w Wiśle, mokunka
Muzeum Narciarstwa, mokunka
Muzeum Narciarstwa Wisła, mokunka
Muzeum Narciarstwa w Wiśle, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Pomnik misia w Wiśle, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Syrenka w Wiśle, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Avatar użytkownika mokunka
mokunka
Komentarze 8
2012-02-17
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika toja1358
toja1358
21 luty 2012 00:48

No wreszcie mam trochę czasu by nadrobić zaległości, uff... Wpadałam na chwilkęna PSzi dopiero teraz mam czas spokojnie przejrzeć nowości.

Mokunko, wytrwały z Ciebie łazik - góry, miasta i muzea - wszystko miałaś w tym zimowym urlopie. Fajnie! Piatak i pozdrowienia.

Avatar użytkownika Danuta
Danuta
20 luty 2012 11:23

hoho Mokunko! Nie marnowałaś czasu bedąc w Wiśle!

Masz rację, nie można się poddawać mrozom trzeba się hartować:-) Świetna relacja, z przyjemnością oglądam bielusieńką, zasypaną Wisłę i wirtualnie podążam Twoimi ścieżkami. Pozdrawiam cieplutko :-)

Poniżej zdjęcia znak zmarzniętego Jeziora Paprocańskiego  :-)

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
19 luty 2012 21:01

Pewnie Gabrysiu się wybierzesz, bo masz biziutko do Wisły🙂)) pozdrawiam

Avatar użytkownika Gabriela Jaworowska
Gabriela Jaworowska
18 luty 2012 20:56

Ciekawa relacja, a ja nie wiedziałam nic o muzeum narciarstwa znowu coś do zwiedzenia jak odwiedzę Wisłę🙂 pozdrowienia🙂

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
18 luty 2012 11:53

Dzieki chłopaki Romku, Adasiu, Stasiu🙂))

Zmarzlam co-nieco fakt, ale nie po to wyrwałam się z (Sosnowic-city)  hihihi czyli z Sosnowca aby siedzieć na kawaterze i gapic TV. Co do Gołębiewskiego Adasiu, to ...owszem weszłam, pogapiłam na przepiękną wewnętrzną oranżerię, elegancko nakryte stoły i ...to  by było na tyle🙂Park wodny w Gołębiewskim po pierwsze za drogi , po drugie przy takiej różnicy temperatur wewnatrz i na zwewnątrz ,hmm u mnie angina bylaby pewna 😢

Stasiu co do zasypania Bezkidzkiej Trójwsi, to masz rację , praktycznie to co widzałam w necie , to bardziej przypominało Alaskę czy Syberię aniżeli Beskidy, ehhh mają ludziska z tą zimą!  U nas wszystklo topnieje , z tego wilgotnego śniegu dzieciaki na osiedlu bałwanka ulepiły🙂  pozdrawiam🙂))

Ostatnio edytowany: 2012-02-18 11:54

Ostatnio edytowany: 2012-02-18 11:56


18 luty 2012 10:37

Ciekawy pomysł i porządnie zrealizowany. Wtedy jeszcze śnieg był posłuszny, a w tym tygodniu ze środy na czwartek nasypało go tyle, że z niektórych domów ludzie nie byli w stanie wyjść. A to i tak nic w porównaniu z tym, że sąsiedzi Wisły wyżej położeni, czyli beskidzka Trójwieś, zostali całkiem odcięci od świata.

Pozdrawiam i dzięki za relację.

Avatar użytkownika Adam Prończuk
Adam Prończuk
18 luty 2012 08:08

I była chyba  w nagrodę za focenie w  mrożny spacer Tropicana w Gołębiu?

Avatar użytkownika Roman Świątkowski
Roman Świątkowski
18 luty 2012 07:28

Długo się zastanawiałem co napisać. Po przeczytaniu  relacji i obejrzeniu zdjęć, nasuwało się tylko jedno – dzięki za wspaniałe zdjęcia, warto było troszkę zmarznąć. Masz piękną pamiątkę z tej wyprawy, a przy okazji ja i inni z niej troszeczkę skorzystamy. Nie marudziłaś (chyba :-) ) , nie narzekałaś hi hi hi... :-) , że zimno tylko zwiedzałaś. Tylko jednego żałuję że to nie ja tak marzłem.

Pozdrowionko.  

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024