Mirów i Bobolice czyli ruiny zamku i zrekonstruowane zamczysko

, mokunka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tyle razy już był opisywany Szlak Orlich Gniazd gdyż wielu krajotroterów lubi wypady na Jurę. Jura jest ciekawa krajobrazowo, klimatyczna, trochę tajemnicza a na pewno warta odwiedzenia🙂

, mokunka
, mokunka

Zamczyska Jury przyciągają turystów swa tajemniczością i urokiem. Skałki –jurajskie ostańce wyglądają przepięknie , nie tylko w majowym słonku.

Pogoda w czasie wielkiej majówki dopisała. Fakt , że udało mi się wyrwać z domu i fajnie ją spędziłam zwiedzając i wędrując wśród zamków, wzniesień, skałek i zieleni.

, mokunka
, mokunka

Już w Mirowie przy parkingu wita nas …mały zameczek zbudowany na podobieństwo tegoż w Mirowie. Tyle , że w miniaturze. Fajnie się prezentuje, zachęcając do zwiedzania.

Mirów i Bobolice ostatnio odwiedzałam 2 lata temu. Jakież zmiany! Istna metamorfoza.Zamczysko w Bobolicach już zrekonstruowane, baaa nawet zwiedzać można niektóre wnętrza. Gotowa karczma tuż obok i motel. Ceny, uuu nie dla zwykłych śmiertelników🙂

, mokunka
, mokunka
, mokunka

Fakt, że ludzi mnóstwo wpało podczas majówki na pomysl zwiedzania i trudno było foty robić aby ktoś nie wszedł w obiektyw, hihihi 🙂

Przy odrobinie szczęścia (mnie się poszczęściło) , można wśród wapiennych skał odszukać amonity; na nich odbite żyjątka morskie sprzed milionów lat, gdy na Jurze było po prostu morze.Uwieczniłam je na fotkach.

, mokunka
, mokunka

Cóż więcej pisać , zerknijcie sami!

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Komentarze 16
2012-05-08
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
09 maj 2012 15:04

Mokunko czerwiec zapowiada się słoneczny, a więc Jura na nas czeka. A jak widać Ty na Jurze sezon rozpoczełaś i za to - 5+

mokunka
09 maj 2012 12:44

Dzięki "hurtowo" wszystkim 🙂)), którzy tu zerknęli.Z amonitów jestem zadowolona, cieszę sie, że Vincci, też chyba był zainteresowany"wykopaliskami" i przejrzał te jurajskie kamienie! Frajda ogromna!Wstawiam fotkę, gdzie prawie 😉)) jako biała dama mogłabym na zamku straszyć, hihihi

Natomiast jeśli chodzi o pokazywanie Jury🙂)), to przecież każdy z Was, pokazuje przepiękne zakątki i ciekawostki naszego kraju, każdy ma "swoją specjalizację" hihihi 🙂.Tojka i Zbyszek Mat z nad morza, Staś , Paweł, Adam Beskidy i okolice, podobnie Gabrysia. Romcio i Vinnci (nie tylko) Zagłębie.Ania Siemiomysla i Danusia okolice Górnego Śląska, Dorka i Krzych Sudety, Sylwek S Góry Świętokrzyskie, można by dalej wymieniać 🙂....Oczywiście oprócz tego, każdy z nas również pokazuje i opisuje  bliższe i dalsze "wyjazdówki"🙂)) i to jest super na PSz!

pozdrawiam i będę powoli nadrabiała zaległości na Psz, jest tych wycieczek sporo 🙂))

Ostatnio edytowany: 2012-05-09 12:46

Ostatnio edytowany: 2012-05-09 12:48

Zbyszek Mat
09 maj 2012 08:41

Bardzo ładne miejsce na Jurze. Stanisław – jestem za nagrodą za propagowanie Jury. Te wszystkie opisy i zdjęcia zachęcają „Nas z daleka” do „włóczęgi”  Jurajskimi Szlakami…. i  ... piąteczka.

Vincci
09 maj 2012 01:00

Sliczne zdjecia Mokusiu🙂 a amonity faktycznie były. Byłem 27.04 w Bobolicach .🙂 Mirów oczywiście tez zaliczony na dniach powinienem cos wrzucić z mojej wyprawy.Pozdrawiam.Ps.Mialem to szczeście że nie bylo nikogo cisza i spokój i swobodnie można się bylo przemieszczać i robić zdjęcia.Niestety  wewnatrz nie bylem ,zamkniety był zamek.

Danuta
08 maj 2012 23:54

Szkoda, że nie wiedziałam, że jednak wybierasz się do Mirowa. 3 maja byłam całkiem niedaleko, bo w okolicach Złotego Potoku. Wspaniała jest Twoja wyprawa Mokunko i  świetne zdjęcia. Bardzo zmienia się krajobraz Bobolic, byłam tam w ub. roku i widzę kolosalne zmiany. Zazdraszczam znalezionych amonitów. Ja nie mam tyle szczęścia. Pozdrawiam :-)

Anna Siemomysła
08 maj 2012 22:40

[cytuj autor=' mokunka'] Aniu, ten bilet-cegiełka w cenie 10 zł dla dorosłych, 5 zeta dla dzieci.Jesli będzie przeznaczony na dalszą rekonstrukcję (na jednej ścianie bowiem jeszcze rusztowania), to oki. Wracajac do samego  zamku w Bobolicah-metamorfoza wprost niewiarygoda! [/cytuj]

Cena jest przyzwoita i mniejsza o nazwę czy to bilet, czy cegiełka - dużo tam zrobiono, bez pomocy żadnych sił oficjalnych i jeśli robi się dalej to super!

mokunka
08 maj 2012 22:32

Tojko, Adasiu🙂 Amonity...już wyjaśniam, w okolicy zamku w Bobolicach wybudowano nową karczmę i zajazd(hotel).Poczyniono ogromne wykopy i stery kamieni wymieszanych z ziemią leżą jeszcze nie uprzątnięte. Tam widziałam jak z zaciekawieniem niektórzy oglądali kamienie. Odkładali je na bok. Podeszliśmy; nie powiem trwało to sporo ale jaka radość z odnalezienia🙂)) nawet nie wiecie, cieszyłam sie jak dziecko!

Muszę przyznać, ze byłi i tacy ; siedzący przy stolikach restauracyjnych zajazdu, którzy znad zastawionych stołów jedzonkiem i piwskiem...patrzyli na nas z niesmakiem. Niezrażeni jurajscy turysci (jako i my -przetrząsali kamienie).

Teraz rozumiem dawnych poszukiwaczy złota , na Dzikiem, Zachodzie, hihihi.🙂))

Ostatnio edytowany: 2012-05-08 22:32

Ostatnio edytowany: 2012-05-08 22:33

toja1358
08 maj 2012 22:00

Mokunko! Bardzo żałuję, że moja majowa wyprawa na Jurę nie doszła do skutku, oprowadziłabyś mnie po tych ciekawych miejscach. Mam nadzieję, że co się odwlecze to nie uciecze. Zamczyska - czy to w postaci ruin, czy odbudowane - wyglądają zachęcająco. Wycieczka na piątkę, a te amonity... może specjalnie podrzucane dla turystów, bo - jak pisze Adaś - dawniej nie można ich była znaleźć, to skąd niby teraz się wzięły🙂))))

Pozdrawiam majowo🙂


08 maj 2012 21:57

Mokunko, Ty też powinnaś dostać jakąś nagrodę za systematyczne pokazywanie piękna Jury. Dzięki za kolejną odsłonę i pozdrawiam.

Adam Prończuk
08 maj 2012 21:50

Bardzo duzo amonitów - nikt ich nie zabiera? 30 lat temu bylo ciężko je znajeźć. Pozdrowienia. 

mokunka
08 maj 2012 21:48

Aniu, ten bilet-cegiełka w cenie 10 zł dla dorosłych, 5 zeta dla dzieci.Jesli będzie przeznaczony na dalszą rekonstrukcję (na jednej ścianie bowiem jeszcze rusztowania), to oki.

Wracajac do samego  zamku w Bobolicah-metamorfoza wprost niewiarygoda!

Anna Siemomysła
08 maj 2012 21:43

Mirów nieodmiennie piękny! Bobolice trzeba zobaczyć w ostatniej odsłonie koniecznie! Słyszałam od kolegi, który był tam także w któryś majówkowy dzień, iż bilet wstępu do Boblic nie jest biletem wstępu, a cegiełką na odbudowę, gdyż z powodu jakiś niesnasek z konserwatorem zabytków (nie bardzo rozumiem, o co chodzi - w końcu zamek został odbudowany od resztek ścian, paru kamieni dosłownie) nie mają prawa do pobierania pieniędzy za wstęp. Z tego też powodu nie będzie odbudowany zamek w Mirowie, co mnie akurat przyznam cieszy - lubię też ruiny... 🙂

Pozdrowienia!

Anna Piernikarczyk
08 maj 2012 21:28

Dodałam, nie wiem czemu, może coś nie zagrało, mi weszło bez problemu

Krzysztof Dorota
08 maj 2012 21:14

Pięknie to wszystko wygląda pierwsza klasa 🙂

mokunka
08 maj 2012 21:10

To jedźcie Aniu, bo warto! Zmiany wielkie . pozdrawiam🙂))

A przy okazji zerknij, bo w trasie wycieczki wszedł mi tylko Mirów (nie wiem czemu), Bobolice tez wpisałam.Dopisz Aniu, jesli możez.Z góry dzieki🙂

Anna Piernikarczyk
08 maj 2012 21:03

A to mnie uprzedziłaś 🙂 Ja mam plany na ten weekend na Bobolice, jak pogoda dopisze. Chcemy właśnie wnętrze zobaczyć zamku bo jeszcze w środku nie ,mieliśmy okazji, bo ostatnim razem był otwarty tylko okazyjnie.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024