Słoneczny spacer po Otmuchowe

, mokunka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

 

Otmuchów –niewielkie malownicze miasteczko Pogórza Sudeckiego ; położone na pofałdowanym terenie, nad Jeziorem Otmuchowskim (sztuczny zbiornik) oraz brzegami Nysy Kłodzkiej. Nad miasteczkiem góruje zamek, który już wcześniej opisałam. U jego podnóży w pięknym , zabytkowym budyneczku mieści się Urząd Miejski. W dawnym ratuszu , w rynku również są niektóre wydziały UM.W wydziale promocji miasta otrzymujemy bogaty folder Otmuchowa i okolic , z przepięknym fotami.
Ryneczek Otmuchowa wyłożony kocimi łbami, jak przed wiekami!

, mokunka
, mokunka


    Spacerując po Otmuchowie odnoszę wrażenie, że takie niewielkie miasteczka nie dość , ze urokliwe…to jeszcze wszędzie jest blisko! Może to zaleta, a może wada (?!) , bo jak powiedziała mi właścicielka niewielkiej kawiarenki , w ryneczku „tu wszyscy, wszystko o sobie wiedzą”…cóż, pewnie tak jest.


    Na niewielkim wzniesieniu widnieje piękna katedra, wręcz kolegiata i tu skojarzenie, ze gdzieś już taka widziałam! W Świętej Lipce na Mazurach , jest prawie identyczna, w każdym razie analogiczna. Pięknie odnowiona, w równie pięknym otoczeniu zieleni!
Oczywiście są i wieże , piękne odnowione, które kiedyś stały na rogatkach miasteczka ; teraz znajdują się prawie w centrum, bo miasteczko choć małe nieco zmieniło swe granice administracyjne.

, mokunka
, mokunka


Jest pięknie ,słonecznie wręcz gorąco, toteż po spacerku , wybieramy się nad Otmuchowskie Jeziorko, które niebawem też opiszę🙂

Ratusz, mokunka
, mokunka
, mokunka
budynek UM, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Kolegiata, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
wieża wróbla Otmuchów, mokunka
, mokunka
, mokunka
panorama Otmuchowa, mokunka
, mokunka
, mokunka
Wieża Wróbla w Otmuchowie, mokunka
, mokunka
Wieża Wróbla, mokunka
, mokunka
jeden z licznych skwerów, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
zielone obszary miasta i jezioro, mokunka
, mokunka
Komentarze 4
2012-09-30
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
01 październik 2012 21:24

Miasteczko bardzo urokliwe. Miałam kiedyś w planie zwiedzanie go, ale czasu zabrakło - jak zwykle zresztą, zawsze urlop za krótki🙂

Roman Świątkowski
01 październik 2012 10:02

Koleżanko Mokunko fajne i cekawe miasteczko zwiedziłaś. W przyszłości gdy nadarzy się mi taka okazja by zwiedzic Otmuchów to napewno z tej okazji w 100% skorzystam. Zdjęcia super. 

Anna Piernikarczyk
30 wrzesień 2012 17:11

Piękne zdjęcia 🙂

Arkadiusz Musielak
30 wrzesień 2012 14:04

Cześć.

Bardzo ładnie opisałaś i obfociłaś to miasteczko. Od kilku lat wybieram się tam na "Lato Kwiatów", lecz jakoś dojechać nie mogę, choć i odległość niezbyt duża. Może Twoja relacja mnie zmotywuje?

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024