Zaczarowane Ogrody Kapias

, mokunka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ogrody Kapias, to Ogrody Pokazowe, które powstały w niewielkim uzdrowisku Goczałkowice –Zdrój. Byliśmy tam dziś i choć pogoda była bardzo zmienna , dynamiczna słońce, deszcz, wiatr, ulewa,- na przemian - i burzowe chmury zbierające się na horyzoncie …. Udało nam się spędzić tam sporo czasu.

Ogrody są wielką, cudną oazą zieleni . Pięknie zagospodarowany teren dzieli się na wiele Ogrodów Tematycznych. Na pewno wszystkich nie wymienię lecz warto wspomnieć o kilku z nich . Już same nazwy zachęcają do odwiedzenia tego zaczarowanego , wręcz magicznego miejsca!

, mokunka
, mokunka

Są to mi.in : Ogród Zachodzącego Słońca, Zaułek Śródziemnomorski, Cieniste Wzgórze, Ogród wiejski, Ogród Ciszy, Aleja Lipowa…ojjj, mogłabym wymienić jeszcze sporo ciekawych nazw, które tematycznie korelują nie tylko z nasadzoną tam roślinnością lecz także z ukształtowaniem terenu, altankami, ławeczkami i tarasami widokowymi .

W Ogrodach Kapias jest ciekawie zaaranżowany spory plac zabaw dla dzieci , zielony labirynt czy ogród stylizowany na wewnętrzne włoskie patio. Cudne!

, mokunka
, mokunka

Są nawet rośliny półpustynnej strefy. Podziwiać można sporo roślin wodnych – są i piękne nenufary . Nie brakuje niewielkich stawów, łódeczek, skalników. Wszystko doskonale oznaczone i opisane !

Byłam bardzo mile zaskoczona tym wszystkim 🙂

, mokunka
, mokunka
, mokunka

Już przy wejściu wita nas napis , nawiązujący do sentymentalnej piosenki Agnieszki Osieckiej, który głosi ”Pamiętajcie o ogrodach” .

Jeszcze do tego warto dodać, że wejście na teren ogrodów jest bezpłatne , podobnie jak parking . Jest tam też specjalna ścieżka dydaktyczna dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach .

, mokunka
, mokunka

Na terenie Ogrodów Kapias jest kafejka, restauracja w budynku , są i stoliki na zewnątrz, gdzie (jeśli pogoda dopisze ) można usiaść , podziwiając spory kawałek terenu doskonale widoczny z tego miejsca. Tuż przy bazie gastronomicznej są dwa kąciki zabaw dla dzieci , na zewnątrz i wewnątrz budynku .

Wiem, że jeszcze tam wróce to ciekawe , piękne , wręcz magiczne miejsce ! Wycieczkę wstawiam , tak od razu, na "gorąco" …aby nie czekała, jak foty z innych wycieczek 🙂

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
 Ogrody Kapias, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Komentarze 11
2014-06-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
20 czerwiec 2014 13:45

A ja mam nadzieję,że i ja w końcu dotrę do Dobrzycy i zobaczę kwitnące ogrody Hortulusa. Na razie od jakiegoś czasu pozostają wciąż w kolejce do realizacji planów.

[cytuj autor=' mokunka']Tak Macieju, ja też bylam baaardzo mile zaskoczona tym darmowym parkingiem i możliwością darmowego zwiedzania . To niewątpliwy plus tego cudnego miejsca 🙂 Danusiu, będac w Ogrodach Kapias, to miałam w pamięci też piękne Tematyczne Ogrody w Dobrzycy na Pomorzu , to w Twojej okolicy. Może jeszcze kiedys będzie mi dane tam pojechac ? pozdrawiam wszytkich i dzięki za mile komentarze 🙂 [/cytuj]

Danuta
20 czerwiec 2014 13:17

Wspaniała wyprawa Mokunko! Ogrody Kapias warto odwiedzić również w innych porach roku. Zawsze jest barwnie i ciekawie.

Cieszę się, że to miejsce Ci się spodobało.

Pozdrawiam serdecznie :-)

mokunka
17 czerwiec 2014 09:56

Tak Macieju, ja też bylam baaardzo mile zaskoczona tym darmowym parkingiem i możliwością darmowego zwiedzania . To niewątpliwy plus tego cudnego miejsca 🙂

Danusiu, będac w Ogrodach Kapias, to miałam w pamięci też piękne Tematyczne Ogrody w Dobrzycy na Pomorzu , to w Twojej okolicy. Może jeszcze kiedys będzie mi dane tam pojechac ?

pozdrawiam wszytkich i dzięki za mile komentarze 🙂

Danusia
17 czerwiec 2014 07:12

PIękne miejsce i piękne zdjęcia:-) Fajnie razem z Tobą pospacerować w tak miłych okolicznościach przyrody.

Maciej A
16 czerwiec 2014 08:11

bajecznie kolorowe, zapewne o każdej porze roku inaczej wyglądają,

jak najwięcej tak pięknych miejsc niech powstaje,

ciekawe że darmowy parking i wstęp, dzisiaj to wyjątkowe

pozdrawiam

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
15 czerwiec 2014 22:32

piekne ogrody . pamietajcie o ogrodach " , ogrod ciszy

pozdrawiam Karol

marian
15 czerwiec 2014 12:56

Ale tam pięknie. Pamiętam  te ogrody również z wycieczki Danusi i teraz nie mogę sobie wydarować że byłem w tym roku tak blisko i o nich zapomniałem.

Ela
15 czerwiec 2014 12:42

Śliczne miejsce, pełne barw i ciekawych kompozycji. PSZ to istna encyklopedia wiedzy i przewodnik po najciekawszych, czasami mało znanych miejscach w Polsce. Super zdjęcia i świetnie spędzony czas. 

Anna Piernikarczyk
15 czerwiec 2014 11:38

Pięknie i kolorowo, super miejsce 🙂

mokunka
15 czerwiec 2014 09:30

[cytuj autor='Świątkowski Roman ']Bardzo piękne miejsce odwiedziłaś. Ogrody są naprawde śliczne, jeszcze nie miałem okazji je zobaczyć ale wiem że napewną są bardzo fajną atrakcją. Oglądajac te wszystkie zdjęcia nasuwa sie mi taka myśl - kiedyś takie aranżacje ogrodów o różnych stylach można było zobaczyć tylko przy dworach lub pałacach. Tytuł wycieczki mówi sam za siebie - ZACZAROWANE OGRODY KAPIAS [/cytuj]

Dzieki Romku : ) fakt pięknie tam jest !

Roman Świątkowski
15 czerwiec 2014 06:45

Bardzo piękne miejsce odwiedziłaś. Ogrody są naprawde śliczne, jeszcze nie miałem okazji je zobaczyć ale wiem że napewną są bardzo fajną atrakcją. Oglądajac te wszystkie zdjęcia nasuwa sie mi taka myśl - kiedyś takie aranżacje ogrodów o różnych stylach można było zobaczyć tylko przy dworach lub pałacach.

Tytuł wycieczki mówi sam za siebie - ZACZAROWANE OGRODY KAPIAS

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024