Nie tylko Rezerwat Dziki Staw

, mokunka

Jadąc parę dni temu w region świętokrzyskiego , na pograniczu Podkarpacia – gmina Rytwiany nie sądziłam, że będzie tu aż tyle interesujących, godnych obejrzenia ciekawostek. Dziś po całodziennym zwiedzaniu m.in. Baranowa Sandomierskiego postanowiliśmy odpocząć nad wodą.

, mokunka
, mokunka

Wiedziałam o Rezerwacie Dziki Staw oraz Stawach Torfowych . bardzo chciałam zobaczyc te miejsca. Trafiliśmy tam bez trudu ,przy okazji odwiedzając Ośrodek Hodowli Karpia. Same ciekawostki.

Tak sobie pomyślałam, iż na PSz ostatnio Karol pisał o wodach Warty. To ja też (tak dla ochłody, hihih) przy temperaturach powyżej 30 stopni napiszę o zbiornikach wodnych ! Fakt niewielkich ale nietuzinkowych, ciekawych....

, mokunka
, mokunka

Zacznę od tego, że słonko chyliło się ku zachodowi, było duszno, niebo powiły chmury…komary bardzo się uaktywniły, cóż taka ich …podła natura. Aktywizuje ich obecność człowieka . Widać dość dawno nikogo tam nie było, na nas postanowiły dokonać zemsty? Kąsały !!!

Za to cudne widoki woda zieleń , woda , błękit nieba i cisza , spokój, rekompensowały nam ten zmasowany atak komarów . Pięknie ! Jednak miastowi łakną kontaktu z naturą !

, mokunka
, mokunka
, mokunka

. Rezerwat Dziki Staw to ostoja ptactwa i ryb, aż trudno byłoby wymienić ich gatunki. Jest tego naprawdę sporo. Fakt ptactwa widać nie było, natomiast wszelki ich odgłosy owszem, dało się słyszeć. Różna tonacja głosów , różne natężenie dzwięków. …Super.

To wszystko w Rezerwacie Dziki Staw, z dala od ludzkich siedzib . Dobrze, że takie miejsca istnieją i są objęte ochroną !

, mokunka
, mokunka

Natomiast Stawy Torfowe i Ośrodek Hodowli Karpia to obszary wodne już bliżej "cywilizacji”, prawie w centrum niewielkich Rytwian.

Takie miłe podsumowanie dnia 🙂 Teraz tylko wstawię ; na szybo wycieczkę i będę segregowała pozostałe foty. Jutro kolejny dzień zwiedzania 🙂 powinnam się przygotować merytorycznie. Coś ma popadać wiec muszę mieć też wariant na niepogodę !

, mokunka
, mokunka

, mokunka
, mokunka
, mokunka

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Komentarze 8
2014-07-08
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
12 lipiec 2014 18:14

Super. Śliczne miejsce. Fajnie zwiedzacie. 

Maciej A
12 lipiec 2014 11:18

I są tam ryby,

Jeśli nie łazić po stertach kamieni, to nad wodą miło spędzić czas,

Lubię jak najbardziej

pozdrawiam

mokunka
09 lipiec 2014 18:54

[cytuj autor=' Krzysztof Dorota']Widzimy że Mokunka penetruje świętokrzyskie fajnie fajnie cisza spokuj można się wyciszyć . [/cytuj]

Tak, Tak świetokrzyskie i podkarpackie 🙂 fajnie, choć bez kuli byłoby lepiej !.Zaraz będzie coś "spacjalnie dla Was" bo wy lubicie zamki . Właśnie wgrywam wycieczkę z Baranowa Sandomierskiego.

Krzysztof Dorota
09 lipiec 2014 18:51

Widzimy że Mokunka penetruje świętokrzyskie fajnie fajnie cisza spokuj można się wyciszyć .

marian
09 lipiec 2014 12:22

Fajne miejsce .Czekamy na dalsze relacje z wycieczki z terenów mojego pochodzenia a tak mało mi znanego. 

Roman Świątkowski
09 lipiec 2014 12:21

Wycieczka fajna, cisza spokój to co lubię.

Zastanawia mnie jedna myśl czy złowiłaś jakiegoś Karpika :-)

 

Danusia
09 lipiec 2014 10:02

Dobrze,że są w naszym pięknym kraju jeszcze takie miejsca,pełne nieskażonej,dzikiej przyrody. I dobrze,że jedno z nich nam tu pokazałaś. Mokunka znowu na tropie :-) !

Marcin_Henioo
09 lipiec 2014 07:35

Fajne miejsce, nic tylko chwycić za ten przysłowiowy "kij", i łowić.

Zwiedzone atrakcje

Rytwiany

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024