Ogrodzieniec - IV Bieg Zdobywców Orlich Gniazd

, mokunka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

         W słoneczną niedzielę 4 czerwca , w gminie Ogrodzieniec odbył się IV Bieg Zdobywców Orlich Gniazd. Meta tego sportowego przedsięwzięcia była oczywiście na zamku ogrodzienieckim. Odbywało się tam wiele konkurencji sportowych i imprez towarzyszących . Były konkurencje biegane, chodzone z kijkami i bez takowych, strzały do celu z broni różnorodnej, przerzucanie wielkiej opony od sporego tira czy maszyny budowlanej…Długo by można wymieniać. Startowały pojedyncze osoby, grupy zorganizowane ze stowarzyszeń i klubów sportowych oraz całe rodziny od milusińskich po seniorów.

             Dominujący tego dnia na ogrodzienieckim zamku był nie tyle może duch sportowej rywalizacji lecz wspólna zabawa, uśmiech i piknik na świeżym powietrzu. Wstęp do zamku był tego dnia gratisowy. Jedynie za odwiedzenie np. izby tortur czy mini muzeum trzeba było zapłacić. Toteż ludzi było sporo!

, mokunka
, mokunka

      Zamek w Ogrodzieńcu , najpiękniejszy i najbardziej okazały wśród jurajskich warowni przyciąga prawie magnetyczną siłą. Tyle razy tam byłam i nadal chetnie tam jadę 🙂 Uważnie przeczytałam program letnich imprez, które w Podzamczu proponuje spółka „Zamek” administrująca warownią. Kiedyś przed wielu laty byłam na ogrodzienieckich „Wieczorach z duchami” czyli nocnym zwiedzaniu zamku w obecności duchów m.in : białej damy, kasztelana i legendarnego czarnego psa. Teraz już wyeksponowane plakaty zachęcają do udziału w analogicznych przedsięwzięciach.

Dodam jeszcze, co być może ważne jest dla krajtroterów , iż zamek w Ogrodzieńcu w okresie letnim czynny jest od 9.00 aż do godz 20.00

, mokunka
, mokunka

            Wracając do niedzielnej imprezy to dodam, iż na odnowionej estradzie od wewnętrznej strony murów obronnych odbywały się występy oraz quizy wszelkie , z nagrodami .Nad bezpieczeństwem uczestników IV Biegu Orlich Gniazd czuwała Jurajska Grupa GOPR, Policja oraz Ratownictwo Medyczne . Dodatkową ciekawostką było udostępnienie dla dzieciaków pojazdów wymienionych służb . Mogły w nich posiedzieć ,próbować swych sił „ za kierownicą” ,toteż raz po raz rozlegały się sygnały dźwiękowe i świetlne w samochodzie policyjnym i ambulansie pogotowia !

             Pogoda dopisywała, choć na horyzoncie pojawiały się raz po raz burzowe chmury. Jednak wiatr je rozwiał. I dobrze, wszak bezdeszczowa pogoda sprzyjała wszystkim biorącym udział w tym jurajskim przedsięwzięciu , u progu lata.

, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
, mokunka
Komentarze 6
2017-06-04
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
08 czerwiec 2017 22:58

[cytuj autor='Roman Świątkowski']Równiez udało mi sie już w tym roku być na zamku 21 maja kiedy to odbywał sie zlot barbarzyńców.Przynajmniej raz w roku jestem krajtroterem który zwiedza ten zamek lub podziwia - piękne ruiny, piękne miejsce.[/cytuj]

To tak jak jak Romku, Ogrodzieniec przyciąga Krajtroterów  🙂 Ależ cudna fote zamku zrobiłeś 🙂 Rewelka !

pozdrawiam 🙂

 

Edytowano: 2017-06-08 23:06:10

Roman Świątkowski
07 czerwiec 2017 14:50

Równiez udało mi sie już w tym roku być na zamku 21 maja kiedy to odbywał sie zlot barbarzyńców.

Przynajmniej raz w roku jestem krajtroterem który zwiedza ten zamek lub podziwia - piękne ruiny, piękne miejsce.

Danusia
07 czerwiec 2017 09:26

Miła i rzadka niespodzianka...zwiedzanie zamku za darmo. Zwłaszcza, gdy tak wiele się tam działo. Ogrodzieniec  plus doskonała pogoda, czego można chcieć więcej?:-)

Anja
06 czerwiec 2017 07:32

Faktycznie długie godziny otwarcia. Dodatkowe atrakcje zawsze mile widziane.

marian
05 czerwiec 2017 22:27

Ciekawe imprezy organizują w Ogrodzieńcu.Zachęcają do zwiedzania.

Anna Piernikarczyk
05 czerwiec 2017 19:08

Fajna imprezka i rzadka okazja, żeby ten zamek za darmo odwiedzić 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024