Niemodlin

, Sławko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dzisiaj przedstawiam wycieczkę do Niemodlina, mającą na celu przedstawienie relacji turystycznych po opolszczyźnie, którą zapoczątkowałem w ubiegłym roku. Jest to pierwsza moja wycieczka w nowym 2019 roku.

Po dojechaniu do miasta w oczy rzuca się oczywiście rynek. Nie wygląda on typowo jak w większości miast, czyli o kształcie kwadratu. Tutejszy wygląda jak aleja na obu końcach zakończona kościołem i zamkiem. A takich rynków w Polsce jest zaledwie 5. Zwiedzanie rozpocząłem właśnie od kościoła Wniebowzięcia NMP. Wnętrze niestety rozczarowywuje, ponieważ nie ma w nim zbyt wiele do oglądania, za wyjątkiem ołtarza i ambony. Osobiście widziałem już ładniejsze wnętrza. Później poszedłem do zamku. Bilet normalny kosztuje 15 zł za zwiedzanie z przewodnikiem. Przyznaję, że niektóre pomieszczenia były bardzo ładne. Do atutów zamku można także zaliczyć podziemia.

, Sławko
, Sławko

Po wyjściu na zewnątrz można poczytać tablice informacyjne dotyczące drzew stojących dookoła zamku, a także historii zamku aż do czasów współczesnych. Przy wychodzeniu z zamku nabyłem jeszcze magnes na lodówkę, aby była jakaś pamiątka. Na pewno przyjadę w te rejony ponownie, ale tym razem do arboretum w Lipnie podziwiać ogród dendrologiczny.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Komentarze 2
2019-01-27
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
26 luty 2019 09:02

Oooo, zamek mozna zwiedzać 🙂 Byliśmy kilka razy w Niemodlinie, ale zamek zawsze był niedostępny, super go zobaczyć nie tylko zza kraty 🙂

Joanna
05 luty 2019 10:48

Interesujące miasteczko, którego nie miałam jeszcze okazji poznać osobiście.

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024