Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu i Polska Cerekiew

, Sławko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tego dnia siostra zaproponowała mi nowy cel wycieczki. Czyli Arboretum w Raciborzu. Słońce grzało bardzo mocno. Nie obeszło się bez klimatyzacji. Na miejscu znajduje się parking. Tylko dwa wolne miejsca były dostępne. Świadczy to o tym, że arboretum jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów. Tym bardziej, że wstęp jest darmowy.

Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy przez ścieżkę w lesie. Później doszliśmy do jeziorka, gdzie ludzie sobie wędkowali. Nareszcie doszliśmy do arboretum. Jest tu platforma z której można podziwiać widoki z góry. Chciałem zejść na dół, ale siostrze nie chciało się iść. Jest tu także pomnik skonstruowany z drewna, a ścieżka prowadząca do niego jest dookoła porośnięta bukami miast partnerskich. Wśród tych drzew był również buk z Kędzierzyna-Koźla, miast czeskich i wiele innych. Można tu nawet posłuchać dźwięków wydawanych przez konkretne rodzaje drzew. Następną atrakcją w arboretum było minizoo. Można tu znaleźć osiołki, pawie, daniele i mnóstwo innych zwierząt głównie gospodarstwa domowego. A także zygzak zbudowany z drewnianych belek w celu zbadania własnej równowagi. Coś w stylu domu do góry nogami, ale o wiele prostszy konstrukcyjnie. Oczywiście nie zabrakło tu innych edukacyjnych atrakcji. Między innymi tablica informująca jak długo rozkładają się różne rzeczy w przyrodzie. Od 6 tygodni do kilku tysięcy lat. Później jeszcze zrobiliśmy sobie spacerek między paprociami i wróciliśmy do samochodu. Jadąc do arboretum z drogi wypatrzyliśmy pałac w Polskiej Cerekwi. Dlatego zatrzymaliśmy się tam na chwilę. Po przyjeździe wykonaliśmy trasę: Pałac - rynek - kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. i z powrotem.

, Sławko
, Sławko

Przyznaję, że wycieczka była super. Dużo przyrody. Biorąc pod uwagę spotkane tu atrakcje tego typu miejsca nadają się idealnie na niedzielne spacery. Dzieci będą miały mnóstwo zabawy, a dorośli odetchną od codziennej rutyny. Jeśli chodzi o mnie i siostrę nie było mowy o nudzeniu się. Spotkałem nawet koleżankę z pracy w powarzystwie 3 innych osób. Z czystym sumieniem polecam odwiedzenie tego parku.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Pałac Fryderyka von Opersdorffa, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Avatar użytkownika Sławko
Sławko
Komentarze 5
2020-07-05
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika tomtur
tomtur
15 listopad 2020 09:48

Świetnie, że mamy tak wiele arboretów. Ten też robi bardzo dobre wrażenie. Pomysł z posadzeniem drzew poświęconych miastom partnerskim wart pochwały.  Interesująca wycieczka.

Avatar użytkownika Joanna
Joanna
26 sierpień 2020 08:52

Ładne i ciekawe miejsce. Dla mnie im więcej przyrody, tym lepiej.

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A
23 sierpień 2020 07:45

Świetna wycieczka, a przyrody nigdy za wiele :-)

Avatar użytkownika marian
marian
17 sierpień 2020 21:31

Kolejne ciekawe miejsce,które chętnie odwiedzę.

Avatar użytkownika mirosław
mirosław
13 sierpień 2020 17:40

Jeszcze mnie tam nie było,ale to miejsce jest w planach.Super miejsce.

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024