Stronie Śląskie - Janowa Góra

, Sławko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Witam serdecznie. Dawno mnie tu nie było dlatego niezwłocznie aktualizuję swoje wycieczki. Jedną z nich jest piesza wycieczka ze Stronia Śląskiego w kierunku Janowej Góry. Można tu znaleźć czarny szlak, który właśnie wybrałem. Szkoda, że po drodze można było natrafić na przewrócone drzewa leżące na szlaku, ale nie byłoby zabawy bez dodatkowych atrakcji.

Pierwotnie moja wycieczka miała wyglądać inaczej ponieważ chciałem wejść na Śnieżnik (1425m n.p.m.) ale byłem zbyt zmęczony. Pewnego dnia tu powrócę, ponieważ krajobrazy są wspaniałe, jak na góry przystało. Ale szczegółów nie będę zdradzał, żeby było ciekawiej. Oczywiście idąc w kierunku Śnieżnika po drodze można trafić na Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie. Patrząc na liczbę kroków jaką zrobiłem tego dnia mogę być z siebie dumny bo było ich ponad 25 tysięcy i jest to nowy rekord, którym przebiłem wynik z Wiednia (21 tysięcy). Istne szaleństwo. Osobiście nie spodziewałem się tak dalekiej drogi. Dobrze, że miałem wygodne buty, ale i tak nogi mnie bolały okropnie. Co tam, raz się żyje. Trochę poboli, ale dzisiaj już nie pamiętam tamtego bólu. Tak czy owak widoki wspaniałe, leśna trasa. Jednym słowem czysta przyroda. Dlatego lubię wybierać się w takie miejsca. W moim rodzinnym mieście zdecydowanie brakuje takich walorów. Wychodząc ze Stronia idzie się w kierunku Stronia wsi, następnie czarnym szlakiem można dojść do rozwidlenia dróg w różne kierunki. Można sobie wybrać konkretny w zależności gdzie chce się wybrać. Dodatkowo czarny szlak łączy się z drogą asfaltową, więc można tam pojechać samochodem. Innymi słowem wycieczkę tę mogę określić jako rozeznanie w sytuacji. Polecam taki spacerek bo pomaga to oderwać się od rzeczywistości.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Komentarze 4
2019-03-23
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Sławko
20 czerwiec 2019 08:56

[cytuj autor='Maciej A'] Fajna wycieczka. Dwa razy byłem na Śnieżniku. To były nietypowe wycieczki, w bardzo niesprzyjających warunkach, na tyle, że nawet nie bardzo wiem jak wygląda szczyt i krajobrazy z niego. Sentyment mi pozostał wielki i chętnie się kiedyś znów wybiorę. Tobie też tego życzę :-) Pozdrawiam Edytowano: 2019-06-19 07:34:57 [/cytuj]

Dziękuję :-)

Maciej A
19 czerwiec 2019 07:33

Fajna wycieczka. Dwa razy byłem na Śnieżniku. To były nietypowe wycieczki, w bardzo niesprzyjających warunkach, na tyle, że nawet nie bardzo wiem jak wygląda szczyt i krajobrazy z niego. Sentyment mi pozostał wielki i chętnie się kiedyś znów wybiorę. Tobie też tego życzę :-)

Pozdrawiam

Edytowano: 2019-06-19 07:34:57

Anja
17 czerwiec 2019 14:30

Ładny spacerek. Szkoda, że na Śnieżnik nie dotarłeś, ale co się odwlecze...

marian
16 czerwiec 2019 16:35

Ładny kawałek przeszłeś.Widokowa trasa.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024