Most w Ozimku i jezioro Turawskie

, Sławko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Witam serdecznie na mojej wycieczce. Pierwsza w 2020 roku. Tym razem padło na wiszący most w Ozimku. Uznaję to za relację turystyczną po województwie opolskim. Po przyjeździe do Ozimka łatwo zaparkowałem w okolicy kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela. Idąc w stronę mostu można zatrzymać się na chwilę w parku w którym stoi znak z nazwami i odległościami w stronę konkretnych miast m. in. w Niemczech, Francji, Słowacji i Czechach. Jest tu także wystawiona kadź hutnicza.

Most w Ozimku powstał w 1827r. i dlatego jest nazywany najstarszym wiszącym mostem w Europie. W górnej części znajduje się też data 1827. Wracając z powrotem do auta natknąłem się na pomnik pamięci żołnierzom walczącym o pokój między narodami na wszystkich frontach powstały w 2006 roku oraz kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela. Takiego jeszcze nie widziałem. Następnym celem w mojej podróży było jezioro Turawskie. Po przyjeździe na miejsce trochę się zdziwiłem rozmiarem jeziora. Jest na prawdę wielkie. Na rowerze jeszcze dałoby się je objechać, ale na piechotę nie możliwe. Oczywiście można tu sobie urządzić spacerek, przejść się z kijkami do nordic walking lub po prostu wypocząć nad brzegiem.

, Sławko
, Sławko

Tak czy owak do swojej "kolekcji" turystycznej mogę zaliczyć najstarszy most wiszący w Europie i wypoczynek nad największym jeziorem w województwie opolskim. Bardzo miło spędziłem ten dzień. Pozdrawiam.

, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Sławko
Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Sławko
Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Sławko
Jezioro Turawskie, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
, Sławko
Avatar użytkownika Sławko
Sławko
Komentarze 2
2020-05-24
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A
23 sierpień 2020 07:26

Fajna konstrukcja :-) A nad jeziorko wszelkiej maści zawsze chętnie wyskoczę

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
12 sierpień 2020 08:14

Ładnie 🙂 Znamy ten most, a na Turawie nie byliśmy już lata...

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024