Do Zatora na rowerze

, Katarzyna Jamrozik
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ostatnio upodobaliśmy sobie wycieczki rowerowe w czym towarzyszy nam też ośmioletni syn. Od wiosny zaczął pobijać swoje rekordy przejechanych kilometrów i niespodziewanie z 35 km skoczył na prawie dwa razy tyle 65 km.

W tamtą stronę wybraliśmy trasę głównie szlakami rowerowymi, ale niestety okazało się że w rejonie Chrzanowa te szlaki tylko z nazwy są rowerowe. Dobrze się jedzie przez Chechło, Piłę Kościelecką. Dalej pojechaliśmy przez Źrebce i czarnym szlakiem obok kamieniołomu w Pogorzycach. Widok ładny ale za to droga rozjeżdżona i pełna błota. Po trudnej przeprawie przez ten niby szlak wyjechaliśmy w Płazie i skierowaliśmy się na szlak prowadzący na Lipowiec skąd rozpościera się piękny widok na Beskidy. Tam niestety trochę pobłądziliśmy i wyjechaliśmy w Kwaczale skąd musieliśmy się cofnąć do Babic i tam już jest prosta droga do Zatora.

, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik

W Kwaczale chciałam już wracać do domu bo na liczniku było już prawie 30 km a jeszcze zostało 12 do Zatora no i powrót do domu. Ale Kuba niewzruszony stwierdził że on dojedzie i nie będzie marudził. Postawił sobie za cel pojeździć na karuzelach przed Dinozatorlandem i go dopiął. Po zabawie poszliśmy się trochę ochłodzić w rzece i niestety trzeba było wracać a przed nami jakieś 30 km.

Tym razem jechaliśmy za drogą główną a w Janowicach skręciliśmy żeby przez las dojechać do Mętkowa. Tam znowu trochę pobrodziliśmy w błocie bo szlak prowadził przez bagna ale przecież takie rzeczy się bardziej później pamięta i jest się z czego pośmiać.

, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik

Potem jechaliśmy już cały czas za drogą główną, gdzie Kuba o dziwo po 50 już przejechanych kilometrach miał najwięcej siły i pedałował ile sił w nogach . Na powrót miał z kolei inny cel - lody na rynku w Chrzanowie. Tak więc syn nas bardzo zadziwił bo przejechał tą trasę bez marudzenia (oprócz tych błotnistych odcinków) w dość szybkim tempie i jeszcze raz chce tak jechać.

kamieniołom, Katarzyna Jamrozik
widok na góry z Płazy, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
Zator, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
, Katarzyna Jamrozik
rynek w Chrzanowie, Katarzyna Jamrozik
Chechło, Katarzyna Jamrozik
Do Zatora na rowerze, Katarzyna Jamrozik
Avatar użytkownika Katarzyna Jamrozik
Katarzyna Jamrozik
Komentarze 1
2010-06-27
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika monika
monika
10 listopad 2010 10:11
Cześć fajne fotki zrobiłaś . Ciekawy opis trasy.

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024