Śladem Izerskich Tajemnic- Zajęcznik

, Ela
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Słońce, deszcz, słońce, deszcz taka dziś pogoda cały dzień. Ale i tak wybrałam się na babski spacer. Dzieciaki podniosły bunt i niech żałują bo miejsce jest super. Ciche, spokojne i przeznaczone dla dzieci.

Zajęcznik to szczyt o wysokości 595m n.p.m który oddziela Świeradów Zdrój od Czerniawy Zdroju. Znajdowała się tu kiedyś wieża widokowa, obecnie jest tu nadajnik RTV, szkoda bo widoki byłyby wspaniałe.

, Ela
, Ela

Obecnie znajduje sie tu ścieżka edukacyjno - przyrodnicza która powstała z inicjatywy Nadleśnictwa Świeradów. Tablice z długimi i nudnymi opisami dla dzieci zastąpiono tablicami z ruchomymi elementami i kolorowymi obrazkami które zachęcaja do wspólnej zabawy. Odległość miedzy stanowiskami jest niewielka, wiec dzieci się nie zmęczą i nie znudzą. Są też przygotowane stoły z ławkami do odpoczynku, i posilenia się. Można tu też rozpalić ognisko, upiec kiełbaski. Miejsce idealne do odpoczynku i zabaway połączonej z nauką, która nie zmęczy dzieci a zaciekawi no i sprawdzi naszą wiedzę na tematy przyrodnicze.

Wiec warto będąc w Świeradowie wybrać się na Zajęcznik. My napewno to zrobimy jeszcze raz ale z dzieciakami. Zwłaszcza że tym razem napewno uda nam się już nie pomylić drogi 🙂, ale tak to jest jak się trzyma mapę do góry nogami ha ha.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Komentarze 4
2013-05-18
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
02 czerwiec 2013 21:20

warto zapamiętać to miejsce i może kiedyś

z pozdrowieniami

biedronka01
19 maj 2013 14:38

Taka wycieczka to frajda dla dzieci

Krzysztof Dorota
19 maj 2013 10:49

Fajna ciekawa trasa.

witam .

fajna  ta  ścieżka  edu-kacyjna.

"Kto kogo zjada "  jest najlepsze  .   

 

Pozdrawiam  Karol

Ostatnio edytowany: 2013-05-18 21:26

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024