Marzenia się spełniają.

, Ela
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek Moszna.W tym zamku "zakochałam " się po artykule w jakiejś gazecie. Potem pozazdrościłam wszytkim którzy w nim byli i opisali swoje wrażenia na Polskich Szlakach. I bardzo chiałam go zobaczyć. Czas uciekał a mi ciągle było nie podrodze. Aż dostałam propozycje wyjazdu na sylwestra do Opola. Parę dni przed zaproponowałam zobaczenie chociaż przez chwilę tego bajkowego zamku. Udało się. Zaciekawiłam wszytskich, a że nikt z nas tam nie był tym z większą checią i bez oporów decyzja zapadła i tak na 4 godziny przed zabawą sylwestrową my oglądaliśmy zamek z zewnątrz. w ciszy i spokoju. Ludzi niewiele, ale parkingi zawalone autami. Więc pewnie szykowali się do balu.

Zamek ,zrobił na mnie ogromne wrażenie. Cudownie bajkowy o 99 wieżach(jak mówią miejscowi). Jak z Disneya. No cóż naoglądało się bajek z księżniczkami🙂. Historii zamku opisywać nie będę bo już wiele razy został on na tej stronie opisany. Za zdjęcia mogę przeprosić bo ręce z zimnna tak mi się trzęsły że ledwo aparat trzymałam. Do tego jeszcze popadywał deszczyk sobie, chyba tak na przekór, jakby chciał zepsuć całą frajdę z wycieczki. Ale nic z tego. Wytrwale obeszłam go do okoła. Rozbawił mnie napis "Zakaz kąpieli w basenie" ale jakiej kąpieli jak woda w części, została spuszczona🙂.Ale ten napis zainteresował i wywołał uśmiech nie tylko na mojej twarzy. Nieliczni zwiedzający specjalnie robili sobie zdjęcia.

, Ela
, Ela

Po drodze widzieliśmi kilka innych bardzo ciekawych obiektów, więc może w tym roku chociaż część czasu przeznaczę na odkrywanie atrakcji okolic Opola.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Komentarze 10
2013-12-31
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ewelina
26 marzec 2014 21:53

Zamczysko super, ale niestety póki co mi też nie po drodze.

Ela
15 styczeń 2014 08:26

Jestem, zwiedzam, i nie mam czasu na opisanie wycieczek. Ale obiecuje wezmę się wkońcu. Pozdrawiam.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
13 styczeń 2014 13:34

Królowa  ELA ( Elżbieta ) na  "swoim" zamku .zdjecie  nr. 24 

.moze zalapie  sie na  kamerdynera  u Ciebie na  tym zamku  ?

 

Pozdrawiam  Karol  

 

Ostatnio edytowany: 2014-01-13 21:35

Danuta
12 styczeń 2014 19:55

To cudownie Elu, że spełniasz marzenia. Potrafisz wykorzystać każdą okazję do poznania ciekawych stron, nawet chwilę przed zabawą Sylwestrową! Tak trzymać!

Zamek w Mosznej jest niesamowitą atrakcją przyciągając wiele osób z różnych stron kraju.  Bylam tam wiele razy i dopiero na Twoich zdjeciach widze otoczenie zamku bez spacerujacych tłumów. Polecam odwiedzenie tego miejsca szczególnie w okresie kiedy kwitną rododendrony i azalie. Bajka!

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Danusia
11 styczeń 2014 18:14

Fantastyczne ,wręcz bajkowe miejsce Elu. Ja też juz od dawna z zazdrością ogladam fotki z tego zamku na PSz i nie trace nadziei,że kiedyś tam zawitam,bo jak pokazuje twój przykład,marzenia sie spełniają:-) A Tobie nawet w samego Sylwestra!!! Super:-) To dobrze wróży na cały rok 2014:-0

Marcin Walczak
11 styczeń 2014 17:48

Dokładnie Aniu, też tak uważam!

Katarzyna Jamrozik
11 styczeń 2014 17:44

Piękne zdjęcia  - od nich marzenia się udzielają.

Anna Piernikarczyk
11 styczeń 2014 16:05

Byliśmy w tym roku w Mosznej, cudne miejsce, fajnie że udało Ci się tam być 🙂 Pierwszy raz tam byłam w podstawówce i nie uważam, żeby Moszna nie była znana. Może nie każdemu w całej Polsce, ale po ilości wycieczek do Mosznej na Polskich Szlakach można już dowieść że turyści doceniają urok bajkowego zamku 🙂

Marcin Walczak
11 styczeń 2014 15:14

Myślę, że coraz więcej osób wie o zamku w Mosznej. Na pewno wiedzą ci co chcą wiedzieć 🙂

Ostatnio edytowany: 2014-01-15 19:24

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
11 styczeń 2014 14:38

Jeden z najpieknieszych zamkow  w Europie-. MOSZNA .

 

szkoda ze tak malo Polakow  wie  o tym "cudenku" -jak z bajki Wolta  Dysneya

 

pozdrawiam karol

 

Ostatnio edytowany: 2014-01-13 10:54

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024