Marucików wędrowanie-Malbork

, Ela
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Marucikowe wędrowanie będzię to, o ile pozwolicie seria wędrówek moich dzieciaków scieżkami moich dziecięcych lat. Dlatego powrót do przeszłości, miejsca które kiedyś odwiedziłam ale obecnie widziane oczętami dzisiejszej młodzieży. Seria pewnie będzię uzupełniana sporadycznie, w zależności od ich wyjazdów.

Dziś zwiedzanie i robienie zdjęć to bajka, można nacykać tysiące zdjęć, wybrać najlepsze ,ale jak ja jeździłam aparaty były rzadkością, zdjęcia robione tylko grupowe a jak ktoś miał swój to już było coś. Ale sami wiemy jak było, zdjęcia nie zawsze wychodziły, a na powtórkę nie można było sobie pozwolić. Uwieczniało się tylko te najbardziej ważne i strategiczne miejsca, cała reszta zostawała w głowie i w opowiadaniach. A po powrocie oddawało się do wywołania i czekało co wyszło a czasami wyszło nie to co chcieliśmy. Albo obiekt ucięty, albo nas nie widać, bo zrobione za daleko i tylko przez lupę gdzieś tam się odnajdujemy. Róznie bywało. To były czasy🙂

, Ela
, Ela

Dlaczego Marucikowe bo to powiedzenie mojej córci "Kochaj Marucika". I za jej pozwoleniem użyłam nazwy do seri wycieczek.

Dziś Malbork odwiedzony przez Anię- studentkę mikrobiologi. Oczywiście miejsce polecaone przeze mnie. Ja go odwiedziałm dobre 28 lat temu , ale do dziś pamiętam jakie wrażenie zrobiły na mnie sale wypełnione bursztynem, zwiedzanie i historia Krzyżaków. Przepiękna sceneria budowli. W tym roku udało się go niestety zobaczyc tylko z zewnątrz, przy przesiadce na pociąg, ale nawet te dwie godziny jakie były wystarczyły na obejscie go dookoła. Ania budowlą zachwycona. Zwłaszcza że czytała "Pana Samochodzika i Templariusze" którego część akcji rozgrywa się właśnie w tym zamku.

, Ela
, Ela

Historii jego nie będę opisywała bo na PSz został opisany i to nie raz a kilkanaście razy. Do zwiedzania jego nie bardzo trzeba zachęcać, bo oglądając zdjęcia na każdej z relacji chciałoby się tam być.

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Avatar użytkownika Ela
Ela
Komentarze 8
2014-10-04
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Danuta
Danuta
12 październik 2014 21:24

Wspaniałe, krajtroterskie, wspomnieniowe, Marucikowe wędrowanie! Zamek w Malborku robi wrażenie, ale najbardziej Twoje Elu- rodzinne wedrowanie szlakami wspomnien.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika Marcin_Henioo
Marcin_Henioo
07 październik 2014 13:16

Jak zawsze, zamek w Malborku forever rules!

Świetne fotki.

Avatar użytkownika Roman Świątkowski
Roman Świątkowski
06 październik 2014 13:16

Malbork - zawsze na czasie. Jak to napisali Dorota i Krzysztof - kultowy. Zamek Krzyżacki w Malborku a w zasadzie zamczysko tak samo chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju a nawet świata jak Wawel. Fajne zdjęcia i fajnie tak powspominać. A co do robienia zdjęć kiedyś to prawda nie każdy miał aparat a jak już miał i zabrał go na wyprawę to ograniczenia zwiazane z kliszą napawiały problemów a ile razy klisza częściowo naświetlona lub z 36 zdjeć możliwych do zrobienia 6,10 lub więcej nie wyszła. Dziś to bajka nawet maluchy zdjęcia robią.

Avatar użytkownika marian
marian
06 październik 2014 12:25

Wspaniałą masz rodzinke.Zamek w Malborku jest piękny .Ja dopiero go zwiedziłem w 2011 roku  więc nie mam tak odległych wspomnien.

Ostatnio edytowany: 2014-10-06 12:32

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
06 październik 2014 09:49

Ponadczasowy zamek w Malborku i sentymentalna wycieczka , bardzo fajne zwiedzanie i ciekaw historia rodzinki krajtroterskiej!

pozdrawiam 🙂
 

Avatar użytkownika Danusia
Danusia
05 październik 2014 10:42

Fajne są takie sentymentalne ,rodznne wycieczki. Malbork można zwiedzać wiele razy i zawsze dokryje sie jakis nowy szczegół. W każdy razie ja ilekroć byłam w malborskim zamku,tyle razy robił na mnie wrażenie.

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
05 październik 2014 09:06

Maruciki to rodzinka 🙂 Piękna budola i super pomysł na serię! Ja tez ubolewam, że nie mam zdjęć z wielu wyjazdów, szczególnie ze studiów, bo wtedy jeździliśmy bardzo dużo, a nie brałam aparatu

Avatar użytkownika Krzysztof Dorota
Krzysztof Dorota
04 październik 2014 23:39

Marucików nazwa nieznana ,córci he he ale zamek Malbork będzie zawsze kultowy "zamczysko 🙂)) " POZDRAWIAMY
 

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024