Marucików wędrowanie-Toruń

, Ela
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Tym razem z domu wyruszył moj średni syn, czym mnie bardzo zaskoczył bo on od małego najbardziej kocha swoje łóżeczko. Rzadko gdzieś wyrusza z domku. Ale czasami udaje mi się go wyciągnąć z nami.

Powodem do ruszeni się z domu był Festiwal Fantastyki i Gier Copernicon 2014. Czyli "zlot" fanów fantastyki i mangi. W przerwach lub mniej ciekawych programach Grzegorz wybierał się na zwiedzanie Torunia. Najważniejszym celem było zobaczyć pomnik Kopernika i zakupić Toruńskie Pierniki. Cel został osiągnięty a przy okazji zobaczył kilka innych ciekawych miejsc. Był pod wrażeniem połączenia nowych budynków z zabytkami. Podobała mu się Krzywa Wieża, kościoły i inne zabytki.

, Ela
, Ela

Tak więc czas spędzony został bardzo aktywnie i na zwiedzaniu i na konwencie gdzie mój syn był grzdaczem i pomagał innym uczestnikom się odnaleść. Pozatym poznał sporo ciekawych osób.

Ja z pobytu w Toruniu to najbardziej pamiętam smak pierników, takich tradycyjnych. Obecnie można kupić w różnych smakach i przez te kilkanaście lat miasto jakby wypiękniało, ale jak zawsze jest ale.......... za dużo reklam, wielkich banerów i parasoli od piwa. Ale cóż klienta trzeba czymś zachęcić , nawet jeżeli psuje to cały urok miejsca.

Krzywa wieża, Ela
Krzywa wieża, Ela
, Ela
Katedra Świętojańska, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Pomnik Koprenika, Ela
Dwór Artusa, Ela
Wieża Ratusza Staomiejskiego, Ela
, Ela
Pomnik fontanna Flisaka, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Avatar użytkownika Ela
Ela
Komentarze 9
2014-09-19
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
16 październik 2014 14:47

No Marcinie, chętnie zobaczymy Twoje piękne zdjęcia z tych rejonów, bo niestety od nas to bardzo daleko i rzadko się na Ps pojawiają 🙂

Avatar użytkownika Marcin_Henioo
Marcin_Henioo
16 październik 2014 14:19

Toruń zawsze i wszędzie! Przepiękne, moje (prawie) rodzinne miasto.

Ostatnio byłem króciótko i widziałem na Rynku Nowomiejskim nową (chyba?) ławeczkę- pomnik. Jak będę następnym razem, to postaram się obfocić do PSz.

Avatar użytkownika Danuta
Danuta
12 październik 2014 20:19

Wspaniałe Marucikowe zwiedzanie! Świetnie prezentujesz to piękne - pełne zabytków miasto. Krzywą Wieżę oglądałam w tym roku w Ząbkowicach. Widzę, że ta w Toruniu też się prezentuje nadzwyczaj ... krzywo :-)))

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
11 październik 2014 20:24

[cytuj autor=' Danusia'] Fajnie Maruciki sobie wędrują:-). Mam nadzieję,że i mnie uda się dotrzec do Torunia na dokładniejsze zwiedzanie. Do tej pory byłam tam kilkakrotnie,ale zwykle przejazdem i na krótko. [/cytuj]

Racja fajnie wędruja 🙂

Ja niestety tylko przejazdem bywałam w Toruniu, a szkoda. Może kiedys ..? 🙂

Avatar użytkownika Danusia
Danusia
11 październik 2014 08:54

 Fajnie Maruciki sobie wędrują:-). Mam nadzieję,że i mnie uda się dotrzec do Torunia na dokładniejsze zwiedzanie. Do tej pory byłam tam kilkakrotnie,ale zwykle przejazdem i na krótko.

Avatar użytkownika marian
marian
09 październik 2014 15:21

Bardzo fajnie jak rodzinka ma wspólne zainteresowania.Toruń jest bardzo ciekawym miastem..

Avatar użytkownika Ela
Ela
09 październik 2014 09:28

Witam, plan szatański był, ale dzieciaki porozjeżdżały się w innych terminach🙂 Zawsze któreś pilnowało mamy🙂. Dzięki za miłe słowa. 

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
08 październik 2014 22:03

To Twój średni jak moja młodsza, najlepiej w swoim ciepłym kącie 🙂 Piękna wycieczka, a o Toruniu dzisiaj już była mowa 🙂

Avatar użytkownika kasia ejsmont
kasia ejsmont
08 październik 2014 21:58

Witam, witam. No kochana, na tę serię pomysł miałaś iście szatański. Dzieci w Polskę pogoniła i chata wolna, a jeszcze przy okazji materiały szwendaczkowe zdobywa. 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024