Janowickie "cycki" z pałacem w tle.

, Ela
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rudawy Janowickie jedno z najpiękniejszych miejsc na naszym terenie o każdej porze roku.

Miejsce atrakcyjne dla zwykłego turysty jak i dla wspinaczy.

Schronisko Szwajcarka, Ela
Schronisko Szwajcarka, Ela

Można sie tam wybrać na cały dzień jak i na parę godzin, w zależności od długości dnia i chęci.

My wybieramy się w zamglony poranek, już się obawiałam że widoki nam nie dopisza.Na miejscu okazało się że obawy były płonne , świeciło słoneczko. Auto pozostawiamy na Przełeczy Karpnickiej -wjazd 7zł. Stąd ruszamy niebiesko-zielonym szlakiem pod górkę. Spacer spokojnym krokiem 20min. Tu dochodzimy do schroniska Szwajcarka. Historii tego miejsce nie będę opisywała bo juz w niejednej wycieczce zostało to zrobione np. przez Dorotę i Krzysztofa🙂. Obowiązkowa pieczątka do kajecika i wyruszamy.

Krzyżna Góra, Ela
Krzyżna Góra, Ela

Na pierwszy rzut idzie Krzyżna Góra. Podejście ostre po kamieniach, na szczyt wykute kamienne schodki. Widok boski. Troszkę zamgkony ale w promieniach słonecznych. Górę zdobywają też skałkowscy, sporo ich było, praktycznie w każdym dostępnym miejscu się wspinali. Po podziwianiu rozległej panoramy schodzimy i wyruszamy na kolejną górę Sokoliki. Tu dochodzimy serpentyna wśród drzew, podziwiając w oddale porozrzucane skałki. Po krótkim spacerku jesteśmy na miejscu. Na górę wspinamy się metalowymi schodami. Panorama piękna. Popatrzylismy jak kolejni zapaleńcy zmagają się z podejściem.

Odpoczywamy chwilkę i wyruszamy do schroniska. Tu spotykamy zorganizowaną grupę "Raj na raty" Super sprawa. Rozpalili ognisko , pośpiewali. Tylko pozazdrościc.

, Ela
, Ela
, Ela

W drodze powotnej zachaczmy o pałac w Wojanowie. Bylismy tu pierwszy raz. I tak sobie pomyslałam żeby objechać te wszystkie pałace zimową porą albo świąteczną. Może się uda.

, Ela
, Ela

, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Sokolik, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Pałac Wojanów, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
, Ela
Komentarze 12
2014-11-11
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
17 luty 2016 12:57

[cytuj autor=' Lechna']Rudawy Janowickie  sa bardziej ciekawe  ,niż ty tutaj opisujesz . palac w Wojanowie  nie znajduje sie  w Rudawach Janowickich  , podbija wartość tej wyprawy i wprowadza  w błąd innych  .  [/cytuj]

Hm nigdzie nie napisałam, że Wojanów leży w Rudawach Janowickich.Więc nikogo nie wprowadzam w błąd. A o samych Rudawach pisze nie pierwszy raz, a poraz kolejny. A o uroku tego miejsca mówią zdjęcia, bo opisać się słowami nie da.  

Lechna
17 luty 2016 12:29

Rudawy Janowickie  sa bardziej ciekawe  ,niż ty tutaj opisujesz . palac w Wojanowie  nie znajduje sie  w Rudawach Janowickich  , podbija wartość tej wyprawy i wprowadza  w błąd innych  . 

mokunka
25 listopad 2014 20:10

[cytuj autor=' Danusia']Niestrudzona Ela na szlaku...dolina pałaców i ogrodów już w opisach Dorki i Krzysia wydała mi się godna zainteresowania,a zwłaszcza pałac w Wojanowie. Piękne zdjęcia Elu i ciekawie opisana wyprawa. [/cytuj]

O tak , zgadzam się Ela , niestrudzenie na szlaku ! Wojanów znam, piekny palac ...reszte wycieczki przeczytałam z uwagę . Nie znam pozostałych miejsc z opisu .

pozdrawiam 🙂

Maciej A
25 listopad 2014 14:45

Piękne i klimatyczne miejsca,wspaniałe krajobrazy,

lubię bardzo

pozdrawiam

Danuta
17 listopad 2014 16:33

Witaj Elu!

Wspaniała wyprawa w malowniczych jesiennych plenerach. Widokowa, nostalgiczna, a dla mnie wspomnieniowa. Schronisko Szwajcarka jak zawsze malownicze, a bajkowy pałac w Wojanowie to prawdziwa dolnośląska perła. Zdjęcie robiłam z tego samego co Ty miejsca!

Byłam, widziałam, też się zachwycałam.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Ela
16 listopad 2014 19:59

Dziękuje za miłe słowa. Niestety Romku z ogniska nie skorzystaliśmy😢 nasz błąd

Krzysztof Dorota
16 listopad 2014 18:54

Elu normalnie piękna sprawa uwielbiamy ten rejon Rudawy Janowickie piekna wycieczka przyszła nam myśl żeby odwiedzić to miejsce zimową porą "cycki" są wporzo he he pozdrawiamy

Danusia
16 listopad 2014 09:02

Niestrudzona Ela na szlaku...dolina pałaców i ogrodów już w opisach Dorki i Krzysia wydała mi się godna zainteresowania,a zwłaszcza pałac w Wojanowie. Piękne zdjęcia Elu i ciekawie opisana wyprawa.

Roman Świątkowski
15 listopad 2014 15:46

Super wędrówka - góry, piękne widoki, ognisko wszysto co najlepsze (mam nadzieje że z ogniska skorzystaliście)

Anna Piernikarczyk
15 listopad 2014 13:40

Mój ulubiony Wojanów 🙂 a koło tych cycków to kilka razy jeździliśmy tego lata 🙂

Marcin_Henioo
15 listopad 2014 13:24

Nie chciałbym papugować, ale faktycznie, przepiękne miejsca i widoki! Mi najbardziej podoba się ostatnia fotka- profeska.

Dolina Pałaców i Ogrodów, w "skład" której wchodzi pałac w Wojanowie, jest oczywiście dopiero w naszych planach... Zazdroszczę Eli, że ma takie tereny tak blisko siebie ;-)

marian
15 listopad 2014 13:08

Piękne widoki . Trasa która narazie tylko chodzi mi po głowie.Może kiedyś zmobilizuje się .Pałac Wojanów mi znany.Pozdrawiam.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024